Sonsuz Teşekkürler

Eşimle bebeğimiz olmasına karar verdiğimizde bilenen bir hastaneye kontrole gittik , burada doktorun 1 sene zaman tanıyın sonra çocuğunuz olmazsa görüşelim demesine rağmen yaşımdan dolayı aşılama yöntemini denemek istedim . Tüm hormon testlerim ve kontrollerim yapıldı, sonuçlarımı değerlendiren doktor bana her şeyin çok iyi olduğunu belirtti. Hemen aşılama prosedürüne başladık ve iki kez başarısız aşılama denemesi sonrası aynı doktor bana yumurtalıklarımdan birinin problemli olduğunu ve tüp bebek den başka şansım olmadığını söyledi . Aylar önce bana her şeyin çok iyi olduğunu söyleyen birinin bu şekilde değişmesi beni başka bir doktor arayışına itti.
Engin Bey etrafımdan duyduğum bir isimdi bende kendisinden randevu aldım. Muayene sonucu Engin Bey’ in söyledikleri benim için tam bir şoktu ,erken menepoza giriyordum ve çocuk sahibi olma ihtimalim hemen hemen hiç yoktu. Benimle o kadar dürüst ve net konuşmuştu ki durum gayet açıktı.

Son bir tedavi denemeye karar verdik ve ben bu tedavide diğer doktorun yaptığının ne kadar boş tamamen zaman geçirmek ve sadece para kazanmak için olduğunu anladım . Engin Bey’ in uyguladığı tedavi çok detaylı ve farklı bir tedaviydi. Tedavi sonrası benimle uzun uzun konuştu , bebek sahibi olmamın çok düşük bir ihtimal olduğunu üzülmemem gerektiğini söyledi bana çok moral verdi. Kısa ama benim için çok uzun süren bekleme süreci başladı ve sonunda hamile olduğumu tedavinin başarılı olduğunu öğrendim. Hayatımın en mutlu anıydı. Bundan sonraki süreç de Engin Bey sayesinde çok huzurlu geçti. Bizi bebeğimize kavuşturdu.

9 ay boyunca bekleme odasında tanıştığım kişilerden yaşadıklarını dinledim. Yıllarca başka doktorlarda yanlış tedavi görenler, başka doktorların çocuğun olmaz dediği ama Engin Bey sayesinde bebek bekleyenler hepsi benim gibi artık Engin Bey’in hastası olmaktan çok memnunlardı .

Engin Bey size asla gereksiz umut vermeyen , sizi para kaynağı olarak görmeyen , dürüst ve bir o kadarda işinin ehli bilgili tecrübeli bir doktordur . Tedavi ve takip süreci boyunca bütün ihtimallere o kadar hakim ki kendisine sonsuz güveniyorsunuz. Onu tanıdığınız ilk andan itibaren sizin için kendisi düşünüyor , siz ve bebeğiniz için elinden geleni yapıyor . Tüm bunları o kadar detaylı o kadar titiz o kadar mükemmel bir şekilde yapıyor ki o dolup taşan bekleme odasına rağmen tek hastası sizsiniz zannediyorsunuz. Hoş sohbeti ile hormonlarınızın size sordurttuğu tüm manasız sorulara sonsuz bir sabırla ve tatlı dille siz ikna olana kadar cevap veriyor ,sizinle konuşuyor, anlatıyor, dinliyor.

Engin Bey’e minnettarım ve hayatımın sonuna kadar da minnettar kalacağım. Bu kadar güvenebileceğim başka bir doktorum olacağını sanmıyorum. Çok özel biri, kendisini tanıdığım için çok şanslıyım. Ne kadar teşekkür edilse az ama , size çok teşekkür ederim Engin Bey iyiki varsınız.

Instagram