Muayenehaneler

2004 yılının kasım ayında kendine ait ilk muayenehanesini açan Prof. Dr. Engin Oral yeni muayenehanesi ile hayal ettiği mekana kavuştuğunu söylüyor.  Muayenehaneyi oluştururken felsefesi, hasta ve hasta yakınlarının kendilerini evlerinde gibi hissetmeleri, ama en önemli ve vazgeçilmez koşul hijyen.

Elbette ki, tüm hekimler için hijyen önceliklerin başında gelir ama Prof. Dr. Oral’ın hijyen anlayışı, kendi tanımıyla ‘en öncelikli konu’.

Prof. Dr. Oral’ın hayatındaki ‘hijyen’ kavramının önemi, hekimlik sonrası başlayan bir durum değil. Çocuk yaşlarından beri temizliğe önem veren titiz bir yaradılışı olduğunu vurguluyor.

Hayatının bir koşuşturma içinde geçtiğine dikkati çeken Prof. Dr. Engin Oral çok sevdiği ofisinin şu andaki hali alması için uzun süreler uğraşmış.

Prof. Dr. Oral, “Hayalimdeki mekan buydu” diyor. ‘Hastalar ve hasta yakınlarının kendilerini ev ortamında hissetmeleri’ felsefesinden yola çıktığını vurgulayan Prof. Dr. Oral, hasta yakınları özellikle hastanın eşi, sevgilisi, babası yani erkeklerin kendilerini iyi hissettikleri, sıkılmadıkları bir mekan hayal ettiğini söylüyor ve şöyle devam ediyor: “Çünkü erkeklerin hastane, muayenehane gibi ortamlardan rahatsızlık duyduğunu biliyorum.  Bu yüzden bekleme salonunda onları oyalayacak bir ortam yaratmalıydım.  Gazete ve dergilerini okusunlar, televizyon seyretsinler hatta Lap Top bilgisayarlarını açıp internete bağlanarak vakit geçirsinler istedim.  Çay, kahve ve küçük yiyecek ikramlarıyla da hasta ve hasta yakınlarına olabildiğince rahat ve sıcak bir ortam sunuyoruz.

Prof. Dr. Engin Oral muayenehanenin tıbbi olanakları hakkında bilgi veriyor: “Burası bir kadın doğum muayenehanesi, bir takım tahlilleri burada yapıyoruz. Gebelik takibi ve jinekolojik muayeneler için her türlü gerekli alet ve donanım var. Küçük müdahaleler için ise hastaneyi tercih ediyorum.

Nişantaşı Muayenehane

Vali Konağı Cad. Saroğlu Apt. No: 83 Kat:3 D: 10 Nişantaşı – İstanbul
Tel : 0212 343 20 00 – 0212 343 20 01
Faks : 0212 343 20 02
Cep : 0533 397 50 46

 

 

Florya Muayenehane

Florya Cad. Şenlikköy Mah. Seren Apt.
No:8 K:2 D:5 Florya
Tel : 0212 663 88 98
Faks : 0212 663 98 77
Cep : 0530 542 77 24

Instagram

Danışma Formu
Danışma / Randevu