Güven Bebekler

İş yerinden bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine 2013 Haziran ayında Engin Bey’e muayene için randevu aldım. 6 yıllık evliydim ve son 1,5 yıl çocuk sahibi olmak için uğraşıp netice alamamıştık. Tavsiyede bulunan arkadaşım Engin Bey’in hastasıydı ve o sırada hamileydi. Daha önce 5 ayrı doktora gidip sonuç alamamıştım. O gün büyük bir umutla muayeneye gittim ve içimden bir ses bu sefer doğru yerdesin diyordu.

Engin Hoca ilk görüşmede beni dinledi notlar aldı ve ilk olarak ilaçla yumurta takibi yapalım dedi. Bundan sonuç alamadık ve aşılama denemesi yapmaya karar verdik. Kız kardeşimin düğünü vs…  nedeniyle 2013 Kasım ayında kendimi aşılama için hazır hissettim ve Aralık ayında aşılama denemsi yapıldı. İlk denemeydi ve kendimi her türlü duruma hazırlamıştım. Test yapacağım tarihe yakın lekelenme şeklinde kanamam oldu. Hocayı aradığımda hemen kandan gebelik testi yaptırmamı istedi veeee o güzel haberi aldım Hamileydim. Ancak kanamam olduğu için Hocam düşük olmasın diye iğne ve rapor verdi ve istirahat etmemi istedi. Tehlike geçti ve keseyi görmek için muayeneye gittiğimde asıl sürprizi öğrendim. İKİZ BEBEKLER geliyordu ailemize…
Hocam ikiz gebeliğin zor olduğunu ve çok dikkatli olmam gerektiğini söyledi. Engin Hocamın verdiği bilgiler ve tehlike gelmeden önlem alması sayesinde güzel bir hamilelik geçirdim. Erkek bebeklerimizi beklemeye başladık.
30. haftaya geldiğimde bebeklerimden biri diğerine göre daha zayıftı ve gelişmiyordu. Oysa o haftaya kadar her şey çok normaldi. Engin Hocam zayıf olan bebek açısından yaşama riski olabileceğini söyledi. Ve hamileliğimi sıkı takibe aldı. Detaylı ultrason için bir kez daha bakılmasını istedi ve sonuç hocamın söylediği gibiydi. Ve 34.haftaya sık sık NST çektirerek geldiğimde Engin Bey daha fazla risk almak istemediğini söyledi çünkü bebeğimin birinin anne karnında gelişimi geri kalmıştı. 34+4’ de doğum sezeryanla gerçekleşti.
Engin Hocam sayesinde iki bebeğimde sağlıkla dünyaya geldiler.
Özetle, Engin Bey’e güvenmekle en doğru şeyi yaptım. Önce Allah sonra hocam sayesinde şu an dünyalar tatlısı iki erkek annesiyim.
İyi ki varsınız hocam size minnettarız…

Instagram