Soysal Bebek

Sevgili Engin Bey, 

Web siteniz kurulduğundan bugüne kadar Size olan sevgimi, minnetralığıma bizim için nasıl özveride bulunduğunuzu tüm anne adaylarına duyurmak istedim ancak, defalarca yazmama rağmen göndermedim, çünkü her defasında minnettarlığımı ifade edemedim, edemiyorum da ..Sizinle o kadar çok anım varki , en azından bir tanesini aktarmak istiyorum..

Size, 2002 yılında arkadaşımın tavsiyesiyle Cerrahpaşa Hastanesinde Doçent Dr iken gelmiştim. Benim yumurtlama dönemimi takip etmeye başladınız İş yerimden izin alamama durumumu bildiğinizden, her 2 günlük kontrollerde , daha mesainiz başlamadan sabah 08 de kontrollerimi tamamlayıp, her gün zamanında işe gitmeme yardımcı oldunuz. Yaklaşık bu takipler 6 ay kadar sürdü.. Nihayet aşılar tetkikler vb ..derken , mikroenjeksiyon yöntemine karar verdik. Son kontrolüme gelmiştim , 3 gün sonra da yumutta toplama işlemi gerçekleşecekti. Kontrolden sonra her şeyin normal olduğunu yumurta toplama işleminin yapılacağını ancak o günü Konferans için yurtdışına gideceğinizden dolayı işlemi Cerrahpaşa’da başka bir Dr arkadaşın yapacağını söylediniz.Resmen yıkıldım, Sizi dinliyordum ama ağlamak istiyordum. Uçağınız Cumartesi günü saat 11 de, yumurta toplama işlemi de aynı gün ama zamanı belli değil.( Tabi siz bu arada beni teselli ediyor, tüm Dr arkadaşlarınızın da çok başarılı olduğunu anlatıyordunuz.. ama ben duymuyordum ki..)

Neyse, Cumartesi sabahı oldu, erkenden ben ve Sevgili Eşim, Cerrahpaşa’nın o soğuk salonunda beklemeye başladık. Sabah 8 ..öyle dalmış düşünürken merdivenlerden Sizi gördüm , elinizde bavulunuz üzerinizde takım elbiseniz.. İnanamadım benim için oraya gelmiştiniz, o heyecanla nasılda size sarılmıştım, hatırlamıyorum.Vakit yoktu hemen işlemleri başlatıp beni öncelikli olarak odaya aldırttınız.Yumurta toplama işlemini gerçekleştirdikten sonra , Uçağa yetişmek üzere tekrar takım elbisenizi giyip , ayrıldınız…

Sonuç; önce Allahımın izniyle sonra da Sizin çabalarınızla ilk denemede dünyalar tatlısı 1 oğlum ve 1 kızım oldu. Şuan onları ananken bile içim titriyor,, akşam eve giderken heyecan duyuyorum.

Anne adaylarına sesleniyorum, ümidinizin yitirmeyin , Çünkü Sizi yarıyolda bırakmayacak işinin gereklerini en doğru bir şekilde aktaran ve uygulayan , insani duygulardan yoksun olmayan bir insanla yola çıkıyorsunuz…

Sizi çok Seviyoruz, Hep böyle kalın..

Instagram