# Mucize # Güzel İnsan #

EŞİMLE ÇOCUK DÜŞÜNMEYE BAŞLADIĞIMIZDA HERŞEYİN ÇOK RAHAT OLACAĞINI ZANNETMİŞTİK. AMA UZUN, ZOR VE SIKINTILI ZAMANLARIN BİZİ BEKLEDİĞİNDEN HİÇ HABERİMİZ YOKTU. EVLİLİĞİMİZİN İLK YILLARI   ÇOCUK AKLIMIZA BİLE GELMİYORDU. AMA KORUNMADIĞIMIZ HALDE ÇOCUĞUMUZDA OLMAMISTI. EŞİMİN DOKTOR VE HASTANE MARATONU EVLİLİĞİMİZİN 2.SENESİNDE BAŞLADI. ÖZEL BİR HASTANE DE EŞİM TEDAVİYE BAŞLADI.1 YIL DEVAM ETTİ, AMA HİÇBİR SONUÇ ALAMADIK. 3 YIL OLMUŞTU, EVLİYDİK VE ÇOCUĞUMUZ OLMUYORDU. SONRA YARDIMCI TEDAVİLERİ DENEMEYE KARAR VERDİK. ÜÇ DEFA AŞILAMA YAPTIRDIK ,   YİNE OLMADI.TEK ÇARE TÜP BEBEKTİ. 1.’Cİ DENEME SONUÇ  HÜSRAN . 2.’ Cİ  DENEME YİNE  HÜSRAN . 3.’ TÜP BEBEK DENEMESİ YİNE HÜSRAN. DEVLET  VE ÖZEL KLİNİKLER HİÇBİR SONUÇ VERMEDİ.

    ARTIK ÇOK YORULMAYA BAŞLAMIŞTIK, KALDIRAMIYORDUK BU KADAR ÇOK BAŞARISIZLIĞI. ÖZELLİKLE EŞİM ÇOK YIPRANMIŞTI.İŞE GİRDİ ARTIK ÇALIŞMAYA BAŞLADI.BİRAZ OLSUN KAFASI DAĞILMIŞTI. PSİKOLOJİK OLARAK DA BİRAZ RAHATLAMIŞTI , KENDİSİNİ İŞE VERMİŞTİ. TABİ BU ARADA EKONOMİK OLARAK DA YIPRANMIŞTIK. BEN YAYINCIYIM , KİTAP İŞİYLE İLGİLENİYORUM.TAM DA BURDA ENGİN BEY MUCİZE İNSAN GÜZEL İNSAN , ONU TANIMAMIZ ONUNLA YENİDEN BİR ÇOCUK YOLCULUĞUNA GİRMEMİZ BURDA BAŞLIYOR.ENGİN HOCAMI TANIYAN ÇOK DEĞERLİ MÜFİT HOCAM AİLESİYLE BERABER EŞİ VE DÜNYA TATLISI KIZLARI BANA KİTAP ALMAYA GELDİLER.ÇOK NAZİK VE HOŞ İNSANLAR.SOHBETİMİZ BİR ANDA ÇOCUĞA GELİNCE ; HEMEN MÜFİT HOCAMIN EŞİ ENGİN BEY’İN TELEFONUNU VERDİ. MUCİZE  …
   AKŞAM EŞİME KONUYU AÇTIM EŞİM’ DE TAMAM NEDEN OLMASIN BİDE ENGİN BEY’DE DENEYELİM DEDİ.GİTTİK,ENGİN HOCAM ÇOK GÜZEL KARŞILADI BİZİ.
HEMEN SÖYLEMEK İSTİYORUM ENGİN BEY NASIL BİRİ,BİR KAÇ KELİMEYLE ANLATIR MISINIZ DESENİZ ;
1-AÇIK SÖZLÜ   2- GÜVEN VERİCİ  3-DÜNYA  İYİSİ  BİR KİŞİ
ALLAHÜ  TEALAYA ŞÜKÜRLER OLSUN Kİ ENGİN HOCAMI KARŞIMIZA ÇIKARDI.
ENGİN HOCAN TEDAVİYE BAŞLADI.1.’ DENEME SONUÇ YİNE HÜSRAN .ÇOK ÜZÜLDÜK YİNE OLMADI .EŞİM BU SÜREÇTE DAHA ÇOK YIPRANDIĞI İÇİN ÇOK ÇOK ÜZÜLDÜ,NE KADAR SAKİNLEŞTİRMEYE ,ANLAMAYA ÇALIŞSAM DA BU SÜREÇLER DE KADINLAR,ERKEĞE GÖRE DAHA ÇOK YIPRANIYOR.İĞNELER , İLAÇLAR -1-2-3-4- OLUNCA GERÇEKTEN ÇEKİLMEZ OLUYOR.TABİ ENGİN HOCAM’DA ÇOK ÜZÜLDÜ.AMA BEN TUHAFTIR OLACAĞINI SANKİ BİLİYORDUM.BİR VAKTİ VE ZAMANI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORDUM VE ENGİN HOCAMA SONSUZ GÜVENİYORDUM.ENGİN HOCAM BAŞKA Bİ DOKTORA BİLE GİDEBİLİRSİNİZ ARKADAŞLAR DEDİĞİNDE BEN KESİNLİKLE  ENGİN HOCAM HARİÇ BAŞKA BİR DOKTOR AKLIMA BİLE GETİRMİYORDUM ARTIK.ONA SONSUZ GÜVENİYORDUM . OLURSA BURDA ENGİN HOCAMIN SAYESİNDE ONUNLA OLACAK DİYORDUM.EŞİME DE BU GÜVEN VE DUYGULARIMI AŞILADIM.
BİR ZAMAN SONRA YİNE ÇOCUK DENEME KARARI ALDIK. ENGİN HOCAMLA YİNE BERABER Bİ YOLCULUĞA ÇIKTIK.
BU ARADA SÖYLEMEK İSTERİM HOCAMIN YARDIMCILARI DA DÜNYA İYİSİ ÖZELLİKLE NEVİN HANIM SAĞOLSUN VE DİĞER ARKADAŞLAR  BU SÜREÇLERDE, BİZİMLE ÇOK İLGİLENDİLER.HEPSİNE AYRI AYRI TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUM.
TUHAFTIR İLK TANIŞTIĞIMIZDAN İTİBAREN ENGİN BEY BANA SANKİ AİLEDEN BİRİ (AMCAM,ABİM ) O SICAKLIĞI VERDİ.EŞİMİNDE DİKKATİNİ ÇEKMİŞ BANA ENGİN HOCAYI ÇOK SEVİYORSUN,ÇOK GÜVENİYORSUN DEDİ.EVET DEDİM.
GÜZEL İNSAN.
YİNE  DENEDİK,ARTIK EVLİLİĞİMİZİN 8.Cİ SENESİNE GİRİYORDUK. 8 YIL GEÇTİ OLMADI.ÇOCUĞUMUZ YOK.HERKES AİLEM ,ARKADAŞLARIM,ÇEVREM SORUYOR.                               OLACAK. OLACAK . OLACAK…BAŞKA CEVAP VEREMİYORUM.
BU SEFER SANKİ HERŞEY DAHA BAŞKAYDI.ALMANYADAN ABİ,YENGEM,YEĞENLERİM GELMİŞTİ.UZUN ZAMANDAN BERİ İLK KEZ TÜRKİYE’YE GELİYORLARDI.RAMAZAN AYININ SON GÜNLERİYDİ.EŞİM TEDAVİYE DEVAM EDİYORDU.O KOŞUŞTURMACA DA EŞİMİN KAFASI DA BİRAZ OLSUN DAĞILMIŞTI.OPERASYON OLDU. ARTIK BEKLEMEYE BAŞLADIK.EŞİM 1 HAFTA İZİN AL İSTANBUL DIŞINA ÇIKALIM DEDİ.TEKİRDAĞ KUMBAĞA GİTTİK.TEST ZAMANI GELDİĞİNDE EŞİM YİNE ÇOCUK YOKTUR,TUTMAMIŞTIR,İFADESİNDE VE MORALSİZ TESTİ VERDİ.2 SAAT SONRA SONUÇ ALMAYA GİTTİK.ALLAHIM HAYATIMIN EN MUTLU GÜNÜ O GÜNDÜ.EŞİM HAMİLEYDİ. SEVİNÇTEN AĞLIYORDUM.HEMEN ENGİN HOCAMI ARADIK.HOCAM DA ÇOK SEVİNDİ.SONRASI İLK MUAYENE O DA NE OLSUN ASIL  ŞOK ŞOK ŞOK EŞİM ÜÇÜZ HAMİLEYDİ.ALLAHIM TABİ BİZ ÇOK MUTLUYUZ ,AMA SÜREÇ SIKINTILI OLACAĞINDAN ENGİN HOCAM ÇOCUKLARIN 1 TANESİNİ SONLANDIRMAMIZ GEREKİYOR DEDİ.ÇOĞUL GEBELİK UZMANI RECEP BEY’E YÖNLENDİRDİ.RECEP HOCAMINDA DÜŞÜNCESİ BİRİNİN SONLANDIRILMASI YÖNÜNDE OLDU.HEM ENGİN HOCAM HEM DE RECEP HOCAM ORTAK KARARLARI AYNI OLUNCA BİZ DE EŞİMLE SONSUZ GÜVENDİĞİMİZ ENGİN HOCAMIN KARARINA UYDUK.
ŞİMDİ DÜNYALAR BİR YANA KIZLARIM … ELİF ECEM – BİLGE SU  – ONLAR BİR YANA .
BİZİM DÜNYAMIZA , HAYATIMIZA ,RENK , MUTLULUK , HUZUR , TARİFİ İMKANSIZ ,
YİNE YİNE MUTLULUK GETİRDİLER.EŞİMLE ANLADIK Kİ , KIZLARIMIZDAN ÖNCEKİ MUTLULUKLARIMIZ ,SEVİNÇLERİMİZ TAM MUTLULUK VE SEVİNÇ DEĞİLMİŞ.
MÜFİT HOCAMA , ÇOK DEĞERLİ EŞİNE , ENGİN ORAL ( ABİME ) HOCAMA VE BİZİMLE BU YOLDA BERABER YÜRÜYEN , MUTLULUĞUMUZA KATKIDA BULUNAN HERKESE SONSUZ ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ.ALLAH HEPSİNDEN RAZI OLSUN.PROF.DR.ENGİN ORAL HOCAMIN ELLERİNDEN ÖPÜYORUZ…

Instagram