Minik Kuzuların Hikayesi

Merhabalar,

Öncelikle satırlarıma Sevgili Hocama; melekleri Sezgi ve Nevin hanımlara zorlu serüvenimizde yanımızda oldukları için teşekkürler ederek başlamak istiyorum. Sorularımızla bunaltığımız hocamın sonsuz sabrına, anlayışına ve alakasına çok çok teşekkür ediyorum.

Bizim hikayemiz Kasım 2012 de ilk bebeğime hamile kalmam ve eltimin Hocamı tavsiye etmesi ile başladı. Muayeneye gittiğimizde 1,5 aylık hamileydim, Engin hoca embriyonun çok küçük olduğunu ve yaşama şansının pek olmadığını direk söyledi. Eşimle muayeneden çıktığımızda ben ağlıyordum, çünkü hocam pembe bir tablo çizmemişti bana, beni mutlu edecek sözler söylememişti. Bir daha ki muayeneye gittiğimde bebeğin kalp atışını duyduk, hocada ummuyordum ama iyi gidiyor dedi. 2,5 aylık olduğunda bebeğimi kaybettim ve kürtaj oldum. Bu kısa konuyu neden yazmak istedim; Engin Hocanın alanındaki deneyimi,bilgi ve becerisi ile bize zaten olmayacağını baştan söyleyerek sona hazırlaması, insanın duymak istemediği sözleri söyleyerek ne kadar doğru bir yerde olduğumuzu anlamamıza neden olmuştu.

Aralık ayındaki kürtaj dan sonra bir müddet ara verdiğimiz bebek özlemine şubat 2013 tarihinde aşılama yaptırarak başladık ve olumsuz sonuç aldık. Aslında eşim ve bende hiçbir sorun yoktu, her şey normaldi, normal olmayan benim psikolojimdi ve bir türlü düzelmiyordu, her muayeneye gittiğimde Hocanın odasındaki bebek resimlerini gördükçe ağlıyordum, bir gün Engin hoca bana: ´´ Burdaki bebeklerin anneleri de senin gibi ağladılar, ama bak bu bebekler dünyaya geldi´´ dedi.. Benim yaşımın 40 ´lara dayanması biraz daha oluruna bırakma riskine girmeye engeldi, O yüzden Hocamın tüp bebek çalışmalarına başlamamızın iyi olacağını söylemesiyle tedaviye başladık.

Çok zorlu bir tedavi sürecinden sonra Mayıs 2013 de ilk denememizde hocam hamile olduğumu söyledi. Mutluluktan ölecek gibiydik, eşimle ilk denemede başarılı olacağımızı hiç düşünmemiştik. Bir iki hafta sonra düşük yaptığımı düşünerek muayeneye gittik, hocam bize düşük olmadığını tam tersi ikiz bebeklerim olacağını söyledi…mükemmel bir duyguydu, inanamadık…biz bir bebek isterken iki tane birden olacağının haberini aldık. O günden sonra her şey çok zor ve mücadele içinde geçti. Düşük riskim vardı, bebekleri kaybedebilirdim, o yüzden önce rapor alarak işe gitmemeye başladım. Evde 6,5 ay yatarak hergün düşük iğneleri vurularak geçirdim. Bir çok annenin mide bulantıları ve kusması varken; benim anlam verilemeyen ağrılarım oldu. Dayanılmaz ağrılar çektim, her gün vurulduğum iğneler sadece düşüğü önlüyordu, ağrılarıma çözüm bulunamadı…bu şekilde hamileliğin yaklaşık 4,5. – 5. ayına geldiğimizde hamilelik şekeri çıktı ve hocam diyetisyene gönderdi. Hamileliğin sonuna kadar diyet yaptım, her gün şeker ölçümü yaptım, dengede tutmak için. İkiz gebelikte erken doğum riskleri fazla olduğundan Hocam tedbirli davranarak akciğer açıcı iğneler vurulmamın doğru olduğunu söyledi ve sanırım hamileliğin 28. haftasında biz iğneleri yaptırdık. Bir iki gün sonra bebişler gelmek için sabırsızlandı ve hastanede doğumu engellemek için 2 gün yattık…ağrıları durdurdular yoksa erken doğum olacaktı. Neyse ki 37. haftaya kadar her gün diken üstünde geçirerek geldik. 37. haftayı doldurduktan sonra sezeryanla kuzularımı kucağıma aldım. O gün hastanede yaşadığım mutluluğu anlatmak için sözler yetersiz kalır sanırım… Çünkü minik kuzularımı kucağıma aldığımda hüngür hüngür ağlıyordum, zorlu bir hamileliğin ardından gelen bu mucize ve oğullarımın sağlıklı olması yeterliydi. Şimdi kuzularım 6 ay 12 günlük oldular, mutlulukların en güzeli bu olsa gerek…

Bizim zorlu mücadelemizde Hocamın bizi iyi yönlendirmesi, telkin etmesi, sabırla sorularımızı yanıtlaması ve sonsuz tecrübesi için kendisine çok minnettarım. İyi ki Engin hocayı tanımışım, çünkü en kötü günlerimde bile Hocama güvenmeyi asla ihmal etmedim ve her zaman içim çok rahattı, inanıyordum ki ben doğru ellerdeyim ve hocam işini çok iyi biliyor…Sonuca gelmemizdeki en büyük faktörde bu olsa gerek…sonsuz güven…Hocam iyi ki bebeklerim sizin ellerinize doğdu, iyi ki varsınız hayatımın sonuna kadar size minnettar kalacağım.

Hikayemi okuyanlara kısaca şunu söylemek istiyorum, eğer Engin Hoca ya geldiyseniz unutmayın doğru yerdesiniz…umudunuzu yitirmeden kendisine inanın ve güvenin yeter…

Sevgilerimle..

Instagram