Minik Bir Kız Çocuğu Hikayesi

Engin hocam;

Kızıma ulaşmak için çıktığımız bu yolda bize eşlik ettiğiniz için teşekkür ederek başlamak isityorum yazıma. Herşey geçirdiğim bir düşükle başladı ve arkasından hiç ismini bile duymadığım bir sorunla karşılaştım. Uterus septusmuş adı. Duyduğumda çok şaşırdım. Nadir görülen bir vakaymış. 100 kişiden sadece 5 kişide olabiliyormuş bu gibi sorunlar. Gittiğim bütün doktorlar ameliyat olmam gerektiğini yoksa bu durumda sağlıklı bir şekilde bebek sahibi olamayacağımı söylediler ve arkasından övgüyle ameliyatı nasıl ne şekilde yapacaklarını anlattılar. Hatta bir tanesi aynı gün içerisinde hastalarını bırakıp benim bütün ameliyat işlemlerimi (tahlil film vs.) yaptırdı. Tabiki buradaki amaçları sadece iyi bir ticaret yapmaktı.

Girdiğim bu karmaşık ve uzun bir doktor arayışında internette sizin sayfanızla karşılaştım. Sizinle ilk görüşmemizde içten ve samimi tavırlarınızla bizi tatmin ettiniz. Oracıkta ameliyat olmam gerektiğini birkez sizden de duyunca şüphesiz size inandık ve ameliyatı karaklaştırdık. Kısa bir süre sonra da ameliyat oldum. Sizinle görüşmeye geldiğimizde ameliyatımın kısa süreli, ancak çok dikkat gerektiren bir operasyon olduğunu en ufak bir hatada ömür boyu bebek sahibi olamaya bileceğimi söylemiştiniz. Çok şükür ki aksi bir durum olmadı. Ben emin ellerdeydim çünkü size şüphesiz inanıyor, güveniyordum. Ameliyatımın da çok başarılı geçtiğini söylemiştiniz.

Vee aradan dinlenme süreci de dahil 8 ay sonra ben hamile kaldım. Beni zor bir hamilelik süreci bekliyordu. Her an düşük, erken doğum ve rahim yırtılmasıyla karşı karşıyaydım. Dualarım kabul oluyordu, sıkıntılı ama bi okadar da sorunsuz bir şekilde 38 hafta doldu. Geçen 38 hafta sonra doğumum olacak, ben Yağmur’ uma kavuşacaktım. Bana 19 Eylül’de hastaneye yatmamı söylemiştiniz, 20 Eylül Salı günü saat 14:22 de de bebeğim doğdu. Onu ilk gördüğümde göz yaşlarıma hakim olamadım, nasıl bir duygu anlatamam. Bembeyaz tenli 2.500 gr ağırlığında küçücük, minicik bir bebek. Şimdi o minicik bebek kocaman oldu 7 ayımız doldu. Hatta şimdiden beni kızdırmaya, yaramazlıklar yapmaya bile başladı :)) size bir de yaramaz kızımın fotoğrafını göndermek istedim hocam.

Biz bebeğimize kavuştuk Allaha şükürler olsun ki sizinle karşılaştık ve bebeğimizin olması için sizi bize vesile kıldı. Bu sıkıntılı süreçte bizim yanımızda olduğunuz ve bizi bebeğimize kavuşturduğunuz için size sonsuz teşekkürler. İyiki varsınız.

Instagram