Merhaba Engin Hocam

Merhaba Engin Hocam,

Ben Belma Bıdıklı ilk 96 yılında sizi geçirmiş oldugum preaklemsi rahatsızlığı ile cerrahpaşa tıpta sizinle tanıştık.Bebeğim 6 aylıkken karnımda ölmüş biz bunun farkına varamamışız suni sancı ile bebeğimi aldınız bende bir mucize eseri hayata döndüm .Uzun yıllar psikolojik olarak bunu atlatamadım eşimden sürekli kaçıyor bebek isteğini korku içinde reddediyordum.Psikolojik yardım alarak 5 sene sonra biz yeniden karar vermiştik ama süreklide aklımda yeniden o olayı yaşıma korkusu vardı ama siz daha önceden yaşadığım olayın nedeninin altında tansiyon sonucu bebeğimin beynindeki damarlarda patlama olduğunu patoloji sonucu öğrenmiştik şimdi daha dikkatli ve riskli bir hamileliğin beni beklediğini söylediniz.Eğer bu bebeği istiyorsak sizi dinleyeceğimizin sözünü verdik.

Dr. Rezzan Ataman hocam ve sizin takipleriniz sonucu tansiyon ilacına başladık.Canım yemek istese bile verilen diyet programını yatarak istirahat her akşam tansiyon takibini kilo alımına dikkat ettim.Huysuzluğumu gece nst giderek size sıksık aramalarıma bile katlandınız.Bebeğimi kızımı 28 yaşında artık kucağıma almak istiyordum .Eşim büyük bir sabırla o geçen stresli zamanda bana katlandı.İşte evlilik bu diyordum kendi kendime. Bebek 37 haftalık 2 kilo 400 gr olmuştu .Artık Engin hocam tansiyonun yükseldiğini bebeğin kalp atışlarına bakarak alınması gerektiğini söyledi .2 sefer cerrappaşada riskli gebelik diye yatmıştım artık bebeğini alan gidiyor ben ne zaman demiyordum .Kızım hocamın önce allahın sonrada hocamın sayesinde dünyaya üstelik küvezede girmeyerek gözlerini açmıştı. Sizin ailedeki yeriniz bambaşkaydı.Annem zaten hastanenin tüm katlarını dolaşmış torununu anlatıyordu .Sizi dinlemiş herşeye dikkat etmiştik.Kızım şu anda 10 yaşında.

Bilin bakalım 10 yıl sonrada olsa ne olmuştu.Biz büyük bir cesaretle sizi yeniden bulmuş 1 bebeğimizin daha olacağını size söylemeye gelmiş sil baştan demiştik.Siz bize bunun çok riskli yaşın kilonun tansiyonun önemi daha çok uzun bir yolun bizi beklediğinin hatta bunun hayatıma bile mal olabileceğini söylediniz .Bunu çok iyi düşünmemizi söylediniz.Ama ben kızın istiyor diye kesinliklede emin ellerde olduğumu bildiğim içim Evet dedim.Eşim hayati risk oldu için çok korkuyordu.

Yeniden tahliller, tansiyon takipleri, diyetler, 31 haftaya kadar gelindi.Hastanede uzun bir sürede dinlenerek stresten uzak bırakılarak takiplerim yapıldı.31 haftaya kadar 4 kilo almiştım sonunda pramatür 2 kilo kız çocuğu doğdu. Ben bayılmış olabilirdim ama hocama ve ekibine çok teşekkür ediyorum.Onlar benim bebeğimi dünyaya getirmiş olabilirler ama önce hatayımı kurtardılar.Bugün yaşıyor ve mutlu bir ailem varsa bu hocamın disiplinli kuralcı olmasına bağlıdır.Hocamın her sözünü dinledim ama eminimki hiç bir hastasından bu kadar çekmemiştir.Bıdıklı ailesinden sonsuz teşekkürler hocam bu arada 2. kızım şu an 16 aylık oldu. Kızlarım Cansu ve Defne sizi kocaman öpüyorlar.

Cansu & Defne & BIDIKLI

Instagram