İdil ve Ali Tuna’nın Hikayesi

Mayıs 2016’da Engin hocamla tanışmamızla başladı güzel hikayemiz. Öncesinde 3 yıldır endometriozis nedeniyle bir kez ameliyat olmuş, ilaç tedavileri denemiştim. 2 yıllık evliydim ve çocuğumuz olmuyordu. Çocuk hekimiyim ve çocuklarla sürekli birlikteyim, hastalarımla ilgilenirken kendi çocuğumun olmayacağı düşüncesi beni çok tedirgin ediyordu. Engin hocamla ilk tanıştığım gün ona çok güvendim. Sevecen tavrı, kararlılığı, muhteşem hekimliği, disiplinli çalışması ve bunlar gibi bir çok özelliği beni çok etkilemişti.

İlk muayene sonrası hemen testlere başladık. Yumurtalar toplandıktan sonra embriyolarım donduruldu. Uterus şekil bozukluğum olduğu için laparoskopik ve histeroskopik ameliyatımı yaptı kendisi, buna rağmen çok kısa bir süre sonra 12 kasım da embriyo transferi yapıldı. 27 Kasım 2016 hayatım boyunca unutamayacağım güzel günlerin, yaşadığım ilk heyecanların başlangıcıydı. Beta hcg 1500 lerde…Sonrasında ilk görüntüler, ikiz olduğunu öğrendiğimizde korkuyla karışık sevincimiz, kalp atışlarını ilk duyuşumuz, cinsiyet heyecanı, ilk tekmeler bunun gibi bir çok güzel anı…Bu süreçte sonsuz güvendiğim Engin hocamla çıktığımız yolda neredeyse hiç olumsuz bir şey yaşamadım.

İkiz ve riskli gebelik olmasına rağmen 37. haftada bebeklerim 11 Temmuz 2017 de Engin hocamızın ellerine sağlıkla doğdular. İlk ve tek denemede tüp bebek yöntemiyle başarı elde eden çok az hekim var ve ikiz gebeliği başarıyla 37. haftaya taşıyan da. Engin hocama mucizelerim, yaşadığım ilk heyecanlarım, ilk sevinçlerim, hayallerim, hayatımın anlamını değiştiren İdilim ve Ali Tunam için çok teşekkür ediyorum.

Instagram