Hikayemize Dair

Merhaba

Eşimle 2007 yılının Haziran ayında evlendik. Çocuk yapmaya 2008 sonlarında karar verdik ve 2009 Ocak ayında, kendisini 2005 yılından beri tanıdığım ve güvendiğim Prof.Dr Engin Oral Bey’e gittik. Aklımda başka bir hekim yoktu çünkü Engin hocanın hasta tedavisinde ne kadar ciddi, titiz ve özenli bir çalışması olduğunu eskiden beri bilirim. Bu da benim karakterime uyduğu için hiç düşünmeden eşimle birlikte soluğu Engin hocanın Florya’daki muayenehanesinde aldık.

Öncelikle bize normal yolun dışında çocuk sahibi olmak için hangi yöntemlerin olduğunu açıklıkla anlatmıştı. Yaşım da 36 olduğu için normal yollarla hamile kalmam konusunda zamanımın daraldığını söylemeyi ihmal etmedi. Pek tabii ki smear testinden kan tahlillerine kadar gerekli tüm testlerimi yaptırdıktan sonra bize 6 ay kadar normal yollarla hamile kalmam için zaman verdi. Sonuç maalesef olumsuz olunca “aşılama” yöntemine başladık. Yumurta çatlatma iğneleri Pregnil 5000 ile yumurta büyütme iğneleri Sn. Gonal F’lerle Kasım 2009 da tanıştık. 15 Aralık 2009’da ilk aşılama işlemim Nişantaşı’ndaki muayenehanesinde gerçekleşti.

O gün inanılmaz heyecanlanmıştık eşimle, acaba sonuç ne olacaktı… Ve Ocak 2010 da hamile kaldığımı öğrendim… Dünyalar bizim olmuştu… İlk muayenesinde Engin hoca bebeğin olması gerekenden zayıf olduğunu tespit etmişti… Yine de ilk kalp atışlarını duymak bizi o kadar etkilemişti ki eşimle gözlerimiz dolmuştu… Maalesef çok fazla geçmeden 7.nci haftasında düşük yaptım, bebeğimi kaybettim… Moral olarak fazlasıyla üzüntülüydüm.

Engin hocam aslında ne bende ne de eşimde herhangi bir kusur olmadığını, bu işin moral ile de alakalı olduğunu, psikolojimi bozmadan yola devam etmemde fayda olduğunu söyledi bize. Ve birkaç ay toparlanmam için bizi serbest bıraktıktan sonra Haziran 2010’da 2.nci aşılamayı denemeye karar verdik. Fakat bu defa sonuç negatifdi. Yaşım bunda temel etkendi.

Engin Hoca bu saatten sonra aşılama yerine “tüp bebek” tedavisine başlamamızı önerince hiç düşünmeden kabul ettik. Eylül başında yaptığımız kan testleri ile sonucun olumlu olduğunu öğrenince yine dünyalar bizim oldu) Allaha çok şükürler olsun ki bu defa korktuğum 7.nci haftayı sağlıklı bir şekilde atlattım. İlk 3 ay 2 defa kanamam olduğu için çalışmayıp 3-4 hafta dinlendim, sonrasında ise herhangi bir problem yaşamadan 30 Nisan 2011 tarihinde sağlıklı bir şekilde oğlumu dünyaya getirdim…

Oğlum Alp şimdi eşimle benim hayatlarımızın merkezinde. Onun dünyaya gelmesinde vesile olan değerli doktorumuz Engin Hocama sonsuz teşekkürlerimizi sunmak boynumuzun borcu. Engin Hocamın yanı sıra Florya ve Nişantaşı’ndaki hemşire arkadaşlara da güler yüzlü yaklaşımları ve desteklerinden ötürü teşekkür etmek isteriz.

Sevgi ve saygılarımla

Instagram