Hikayem

Merhaba ben de hikayemi sizlerle paylaşmak istedim. Benim Engin beyle tanışmam 2009 yılında oldu. 2008 yılının sonunda 20 haftalık bebeğimi Gastrosizis sendromu yüzünden kaybetmiştim. Suni sancı verilerek normal doğum yapmıştım. Ancak o zamanki doktorum, herhangi bir plesanta parçası kalma riskine karşı doğumun arkasından beni kurtaja aldı. Burada yapılan hatalı kürtajdan dolayıi bir süre sonra Asherman sendromu olduğum anlaşıldı. Bu rahim içi yapışıklıklar yüzünden yaklaşık 8 ay hiç adet görmedim. Kaybettiğim bebeğimin acısını bile yaşayamadan çok daha ciddi bir sağlık sorunuyla karşılaşmıştım. Psikolojim altüst oldu.

Bir sürü farklı doktor yaklaşık bir yıl boyunca bana farklı tedaviler uyguladılar. Neredeyse kullanmadığım ilaç kalmamıştı. Üstelik bir yıl içinde 3 kere de operasyon geçirmiştim. Ancak hiçbir sonuç alamamıştım. İnanın çok zor bir dönemdi. Bir yandan hastalığın verdiği sıkıntı diğer yandan bir daha çocuk sahibi olamama endişesi beni mahvediyordu.

En sonunda canım doktorum Engin beyi buldum. Daha ilk muayenede bile onun benim için doğru doktor olduğunu anlamıştım.Hastalık geçmişimi en ince detayına kadar, hicbirşeyi atlamadan sorguladı. Daha sonra beni hastalığım, tedavisi ve beni bekleyen tüm süreç hakkında hiçbir doktorun yapmadığı kadar iyi aydınlattı.2009 yılının sonunda beni ameliyat etti.Akabinde ilaç tedavisine başladık. Adet görmem kısa zamanda düzene girdi. En sonunda saglığıma yeniden kavuşmuştum. Keşke tüm bu kötü deneyimleri hiç yaşamadan Engin beyi bulmuş olsaydım, kader.Ancak hala çocuk sahibi olmamda sorun olabileceğini düşünüyordum. Ama Engin bey beni bu konuda da hep rahatlattı. Onun sakin, kendinden emin tavri ve aileden biri gibi oluşu kendimi hep iyi hissettirdi.

Ve sonunda hamile kaldım.. Hamileliğim boyunca 24 saat Engin beyin başındaydım:) Ama o hep en tatlı haliyle tüm endişelerime ve sorularıma yanıt olmuştur. Tek anlaşamadığımız konu almış olduğum kilolardı!! Canım oğlum MERT şu anda 3,5 aylık. (Ve ben kilolarin cogunu verdimm hocaammm:) )

Oğlumu sağlıklı bir şekilde kucağıma alabildiğim için önce Allah’a sonra Engin beye sonsuz teşekkürler…

Instagram