Engin Hocama Sonsuz Sevgilerle

Bizim bebek özlemimiz 8 yıl sonra dış gebelik, düşük ve tekrar bir dış gebelik sonrası oldu RABBİM izin verdi Engin Hocam vesile oldu ilk çocuğumuz dünyaya geldi.

Ben troid(haşimato) ve şeker hastasıyım Engin Hoca öncesi yaşadıklarımı kısaca değindiğimde beni çok iyi anlayacağınızı düşünüyorum. İlk dış gebelik yaşadım onu doktorlar ilaçla düşürdü, sonrası yaşadığım hamileliğimin 1.5 ayında kalp atışlarını aldığımız bebeğimizin aynı gün içinde gittiğimiz 3 doktordan aldığımız öldüğü cevabı idi diyebilirsiniz ki herkesin başına gelebiliyor doğrudur ama sıkıntı şu ki düşük yaşadığımızda gittiğimiz kadın doğum doktorunun troid hastalığımı tespit edememesi(haşimato hastası olduğumu bilmiyordum) ve de şeker hastalığım için beni aynı hastanenin dahiliye doktoruna yönlendirmesi ve dahiliye doktorunun yanlış insülin tedavisi uygulamasının düşüğe neden olduğu ve bizim bunu çok sonradan farketmiş olduğumuzdur. Sonrasında tekrar bir dış gebelik daha ve bu dış gebelikte ilaçla düşmeyince ameliyatla sonlandırılması.

Doktorların bana bundan sonra dış gebeliğin yol yaptığı ve bundan sonra dış gebe olma ihtimalinin yüksek olduğu ve yaşımın 30 olması nedeni ile vakit kaybetmeden önce tüp bebeğe başvurmamız gerektiği ve de eşimin varikosel ameliyatı sonrası üroloji doçentinin spermlerde sıkıntı olduğu ve bir an önce tüp bebeğe başvurmamız gerektiğini söylemesi üzerine tanıdık tavsiyesi ile Engin Hocaya ile gittik.

Engin Hocama ilk gittiğimiz tahlillere bakmış eşimin spermlerle ilgili hiçbir sıkıntısının olmadığı rahat olması gerektiğini bana odaklanmamız gerektiğini söyledi ve bizden birkaç tahlil istedi. İstediği tahlilleri birkaç hafta sonra getirdiğimizde benimde tüp bebek gerektirecek bir sıkıntımın olmadığı 5 ay gibi bir süre beklememiz gerektiğini tavsiye etti biz de onun verdiği tavsiyesine uyduk ve Hocamın verdiği birkaç ilaçla 1.5 ay sonra Rabbimin izni ile hamile kaldım.

Hamile kaldıktan sonra Engin Hocamın farkı devreye girdi troid ve şeker hastalığım nedeni ile sıkıntılı geçen hamileliğimde (bebeğim dünyaya geldiğinde 99 doz insülin kullanıyordum 18 + 18 + 18 + 45), bizi hemen tüp bebeğe yönlendirmeyen,hiçbir şeyi şansa bırakmayan, hamileliğimde doğru yönlendirmeleri, hangi saatte olursa olsun aradığımızda bize geri dönüş yapan, diğer hastalıklarım için doğru doktorlara yönlendiren, gerekli uyarıları yapan vb… sayesinde 8 yıllık bekleyiş ve 37 + 6 riskli gebeliğin sonrası bebeğimiz dünyaya geldi bebek ateşi ile yanan tüm gönüllere Rabbim nasip eylesin.

Hamileliğimin tüm zamanlarında titiz ve anlayışla bize yardımcı olan, 8 yıl boyunca gittiğim tüm kadın doğum doktorlarına kıyasla en iyisi olduğunu gördüğüm, bebeğimizle yanına gittiğimizde birlikte başardık diyen mütevazi güzel insana.

Engin Hocama sonsuz teşekkürler…

Instagram