Duru Bebek

Merhaba,

Engin bey’le tanışmamız 2005’in Temmuz ayıydı.

Evleneli 3ay olmuştu ve daha önceki doktorum rahatsızlığımın tam olarak ne olduğu hakkında bana net bilgi vermeden, beni Engin beye yönlendirdi. Benim sorunum adet düzensizliği veya tam olarak ilaçsız hiç adet görmememdi. Evlenmeden önce doktora gidip bu sorunun ileride çocuk sahibi olmak istediğimde karşıma neler getireceğini ve ona göre evlenmek istediğimi söylediğimde herhalde beni korkutmamak ve evlilikten vazgeçmemi sağlamamak için bunu evlendikten sonra göreceğiz ama Allah nasip ederse mutlaka çocuğun olacaktır diye yanıt vermesiydi.

Evlendikten 3ay sonra tekrar eşimle doktora gittiğimde beni Engin bey’e yönlendirdi ve kendi dalında en iyilerinden olduğunu ve ona her konuda güvenebileceğimi söyledi.

Eşimle Engin bey’e gidip gitmemeyi düşünürken, eşim TV’de bir programda Engin beyi görüp bana “ bak bu doktora gidelim çok iyi ve ona karşı içim çok ısındı” demişti Engin beyi bizim zaten gitmeyi düşündüğümüz doktor olduğunu unutarak.

İlk görüşmemizde Engin bey bana bütün gerçekleri apaçık anlattı, önce inanılmaz üzüldüm ama daha sonra tüp bebek tedavisiyle güzel sonuçlar alacağımızı açıklayınca içime su serpildi. Tedaviye ilk görüşmemizden 3ay sonra başladık. Benim isteğimle 3adet embrio transfer edildi ve o uzun bekleme süresi başladı………

2 hafta bize sanki hiç geçmiyormuş gibi ve uzadıkça uzuyormuş gibi geliyordu, nihayet o pazar günü geldi ve biz eşimle birlikte sabah erkende İnternational Hospital’a gittik ve kan verdim. 2saat beklememiz gerektiği için eve gitmek istemedik ve oralarda oyalandık.
2saat sonra Engin beyin yanına cıktık ve bekliyorduk, eşimin elini sıkıca tutarken bize neatif haberini bayanlardan biri verdi… O an ki durumumu anlatamam, ağlamak istiyorsunuz olmuyor oradan kaçıp gitmek istiyorsunuz gidemiyorsunuz. Sonra Engin bey ile görüştük ve oda gerçekten üzüntülerini bizimle paylaştı. Bütün çaba her şey boşuna gitmişti, şimdi ne olacaktı bütün her şeyi tekrarlamaya gücüm var mıydı???
Doktor bey bize en az 3ay beklememizi moralimizi yüksek tutmamızı ve ondan sonra tekrar istersek deneyebileceğimizi anlattı.

Doktor beyin dediğiniyaptık, bu 3ay boyunca çok ağladım, eşim sağolsun bana çok büyük destek oldu.

3 ay sonra tekrar Engin bey ile görüşmeye gidip onunda bize verdiği destek ile tedaviye başladık, bütün prosedür baştan başladı.
Bir öncekine nazaran 4 embrio transfer edildi ve 2hafta beklemenin sonunda (bu sefer iş yerinden sadece tlf ile öğrenmek istedim sonucu) o mutlu haberi beni hayatımda ilk defa mutluluktan ağlatan haberi aldım… Bu duyguyu anlatamam gerçekten……

Hamileliğim çok güzel ve rahat geçti ve 28.Aralık 2007 tarihinde sabah saat 8.10 gece güzeller güzeli kızım Duru dünyaya gözlerini açtı…

Bu mutluluğu yaşamak isteyen herkeze Allah nasip eder inşallah… Ama bu yolda ilerlerken de yanınızda sizi her ince ayrıntıya kadar detaylı yol gösteren ve her zaman 24saat bir alo kadar yakın olan Dr. Engin bey gibi birisinin bizimle birlikte olması bizim için büyük bir şanstı… Kendisine ne kadar tşk etsek azdır.

Şimdi kızım 2 yaşında ve biz Duru’ya bir kardeş istediğimiz için tekrar Engin bey ile bir yola çıktık ve 3aylık hamileyim… J Umarım bu hamileliğimde kızımda olduğu kadar rahat ve güzel geçer.

Instagram