Bundan İki Sene Önceydi

Bundan iki sene önceydi ben beş aylık hamileydim…X adında Doktoruma rutin kontrole gitmiştim ve doktorum bana her şeyin iyi gittiğini herhangi bir problem olmadığını söylemişti.
Daha sonra annemin de ısrarı üzerine Prof Dr. Engin Oral dan muayene için randevu aldım.Engin Bey ultrasonda bebeğimize baktı ve trisonomi hastası olduğunu ,gebeliğin acilen sonlandırılması gerektiğini söyledi.
Dünyam başıma yıkıldı.Normal doğumla suni sancı verilerek düşük yaptım .Açıkcası tam bir kabustu..Bu olaydan sonra çocuk yapma fikrinden soğudum.Aklıma kötü düşünceler geliyordu ; ‘ya doğacak olan bebeğim sağlıklı olmazsa’ gibi…Engin abi beni cesaretlendirdi , kesinlikle tekrar denememi tavsiye etti.Başıma bir kere böyle bir şey geldiği için bundan sonrada gene gelecek diye bir şey yok dedi..
Bir gün hamile kaldığımı öğrendim.Benim için stresli günler gene baslamıştı…Engin abi beni bu zorlu süreçte hiç yalnız bırakmadı bana hep destek oldu.Aklıma takılan soru ne olursa olsun engin abi hep cevapladı.
Beş aylık hamileyken amniosentez yaptırmaya karar verdim.Amniosentez olduktan sonra bir hafta yatakta yattım sadece tuvalete gitmek için kalktım.Eğer bebeğim sağlıklıysa düşmesin diye dua ettim.Çok şükür düşmedi.
Derken doğumgünü geldi ve sağlıklı bir kız çocuğu sahibi oldum.
Mucize bebeğim için Doktorum Engin Abi ye ve ekibine çoooookkk tesekkür ederimmmm…

Sevgiler…..:)

Instagram