Bizim Hikayemiz

Merhaba Engin Hocam

Sizinle 26 Mayıs 2010 da Prof. Dr. Tugan Bese’nin tavsiyesi ile tanıştık,Tugan hoca’ya son gidişimde bebek düşünüyor musunuz? diyince kendisine 3 tüp bebek ve 4 kez inseminasyon denememiz olduğunu söyledik ,kendisi sizi tavsiye etti ve bizde hemen ertesi gün sizden randevu aldık…iyiki almışız iyiki sizi tanımışız eşimde bende size sonsuz teşekkür ediyor ve sizi çok seviyoruz.. Ben kısaca evlat sahibi olabilmek için uğraslarımızı anlatmak istiyorum,istiyorum ki bu herkese örnek olsun , kimse yılması, doğru ve uzman kişiyle yola çıksın.. Aralık 2005’de evlendik ve 2007 Mayıstan itibaren doktora gidiş gelişlerimiz başladı.Eşimde bende çok istekliydik ,her randevuya birlikte ve büyük bir heyecanla gittik,önce eşimde sperm azlığı ve morfoloji bozukluğu tespit edildi, konuyla ilgili ilaç tedavisi uygulandı, başarılı neticeler alındı sorunumuz giderildi. Bu dönemde arka arkaya 3 kez inseminasyon yapıldı sonuçlar hep negatifti ve biz hiç umutsuz olmadık ,olsun biz inanıyorduk olacaktı.

Allah bize de nasip edecekti bunu yürekten istiyorduk. Negatif neticelerin ardından 2008 Şubat ayında kendiliğinden oluşan bir gebelik elde edilmisti . Dünyalar bizim olmuştu, yürekten istedik oldu demiştik lakin 8 haftalik iken kalp atışı alınamadığı için gebeliğim sonlandırıldı. Hastaneden gözyaşları ile ayrıldığım gün dün gibi gözümün önünde , yılmadık; daha eve dönüş yolunda iken doktor araştırmaya başlamıştık bile, bir klinik tavsiye edildi ve Mayıs 2008 de ilk tüp bebek denememiz olumsuz sonuçlandı.Bu esnada yapılan smear testim problemli çıktı ve Temmuz 2008’de Tugan hoca tarafından yapılan bir operasyon geçirdim, ardından Eylül 2008 de kimyasal bir gebeliğim oldu. Tüp bebek denemesinin ikincisi 2009 eylülde gerçekleşti fakat yine netice olumsuzdu, 3. Deneme 2. Denemenin hemen ardından yapıldı çünkü yeni yumurtalar oluşmaya baslamıştı bile…ama transfer sonrası sonuç yine olumsuzdu..doktorumuzla konuştuğumuzda olmaması için bir sebep yok dendi. biz üzgün bir şekilde klinikten ayrıldık ..ne yapmalıydik bilmiyorduk çok istiyorduk biraz zaman geçti..

Bu sırada Tugan hocanın kontrol zamanı gelmişti kendisine gittiğimizde kontrol sonunda, tüp bebek konusunda bizlere çok daha profesyonel ve bu konuda ilmi tecrübesine inandığı Prof. Dr. ENGİN ORAL hocamızı tavsiyede bulundu. Bizde hiç vakit geçirmeden elimizdeki tüm tahlillerimiz ve donelerimizle Prof. Dr. ENGİN HOCAMIZIN yanına gittik. Prof. Dr. Engin hocamızla ilk tanıştığımız günü asla unutamam, muayene sonrasında ilk izlenimlerini aktardığında nasılda aglamıştım, nasılda aglamıştı beni ..muayene sonucu odasına geçtik eşimle birlikte karşısında oturuyoruz..bize canım çok üzgünüm ki yumurta rezervin bitik durumda olduğunu gerçi bir test yapıp onun doğruluğuna bakacağız ama benim ilk izlenimim bu, yani senin yaşın 37 ama yumurtalık yaşın 47 dedi ve siz bence tüp bebek filan denemeyin netice alamazsınız boşuna vakit ve nakit kaybıdır dedi..ben sizleri boşuna ugraştırmak istemem neticede bana hasta çok size de doktor dedi..ben bir yandan dinliyorum bir yandan gözyaşlarım sicim gibi dökülüyor yeter artık bitsin bu konuşma diyorum içimden ve bitti evet şu testleri yapın bakalım dedi ve benden amh hormon testi ile tiroid testi ve mamografi istedi yapıldı amh testim %0.2 çıktı yani aynen engin hocanin dediği gibi.. tiroid testimin neticesinde yönlendirdiği hoca hipotiroidi ve nodül tespit etti. ilaç tedavisine uyguladı belli olabilecek oranlarda geriledi. Mamografide ise 2 tane kitle bulundu dünya başıma yıkılmıştı ne test istediyse hepsinde rahatsızlıklarım çıktı. Kısacası hocamız nokta atışı yapmıştı. yeni bilgilerle karşısına geçtiğimizde durum aynen dediğim gibi çıktı, üzgünüm ama durum bundan ibarettir dedi, tabi biz bütün bunlara rağmen eşimle evde bunları olabileceğini düşünerek, bir kere daha diyor..ve hocamızla görüşmemizde kendisine bunu ilettik.

Hocam biz size inandık bu kadar açık ve net bizimle kimse konuşmadı ve biz son denememizi sizinle yapmak istiyoruz dedik , son tüp bebek denememize başladık, 2 yumurta oluşmuştu,dualar ediyor ve hocamıza inanıyorduk , çatlatma iğnesini sabah 04:00 de vurdurup hastanede buluşmamızı söyledi,istediği vakitte hastanedeydik eşim sperm verdi,birlikte yumurtaların alınmasi için asağı indik,dua etmesini söyleyerek yanından ayrıldım operasyon için hazırlıklara başlamışlardı biliyorsunuz anestezi altında toplanıyor damar yolu açıldı hemen ardından hoca içeri girdi , bakalım yumurtalar ne durumda dedi ve ultrasonla baktı baktı baktı..ve hemen ardından üzgünüm ki yumurtalar yok olmuş canım dedi; nasıl yani dedim çatlamış ve kaybolmuş dedi, ben nasıl ağlamaya başladım anlatamam, şaka mı bu diyordum, o an sanki orada bulunan herşey dönmeye başladı. yanımdaki anestezi uzmanı, hemşire, herkes sakin olmamı üzülmememi söylüyordu ama beni kim anlayabilirdi ki…o heyecanla hocaya hocam ne olur inseminasyon yapalım olmaz mı dedim, kendiside zaten bunu yapacağını söyledi ve hemen spermleri istedi ve birkaç dakika içinde gelen spermler hemen transfer edildi ve hoca bu arada dışarı çıkıp eşimle konuştu durumu anlattı ve beni odaya çıkardılar hocamız odada bizi ziyaret etti ve 10 gün sonra test yapmamızı istedi birkaç saat istirahatten sonra hastaneden ayrıldık, test zamanı gelmişti yaptık 15 çıkmıştı netice hocayı aradık evet gebelik gözüküyor bakalım yükselecek mi dedi , her test yapışımızda 2 ye hatta 4 katlanarak yükseldi değer, ş ükürler olsun ki hamileydim, hamileliğimin başından sonuna kadar hep temkinli hareket eden hocamız bizi rehavete asla sokmadı son ana kadar ve şuan bebeğimizle birlikteyiz nasıl bir mutluluktur anlatamam..

Allah isteyen herkese nasip etsin inşaallah ,çok uzun yazdım affedin ama herkes okusun kimse yılmasın istedim belki okuyanlara bir parça umut olur bu yazdıklarım.. Ben Engin hoca gibi güleryüzlü ,yüreği temiz,mesleğinin uzmanı,işini hatasız yapabilmek için yolundaki engelleri kaldıran ki bendeki tiroid ve mamografide olduğu gibi ayrıca bunları konunun uzmanlarına yönlendirerek yapan, mükemmel sevgi dolu bir insan. size sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz eşim ve ben ..sizi çok seviyoruz ..aa unutmadan Gülay hemşire ve Hatice hemşireye de ayrıca teşekkürler güleryüzleri ve samimiyetleri için..

Instagram