Bizim Hikayemiz

Merhabalar, ben bu satırları bebeğimin masum yüzüne bakarak yazıyorum. Önce Allah a sonra Engin hoca ya sonsuz teşekkürler. Tabi yazabilmem için uyuması da şarttı;) kızım sepetinde uyurken hocanın kendi hikayeni yaz demesi aklıma geldi ve üstünden 4-5 ay geçtiğini farkettim ve hemen yazmaya koyuldum.

Daha önce farklı bir kurumda 2 defa başarısız tüp bebek denememiz oldu. Bir arkadaşımın Engin hocaya ilk başvurusunda ikiz bebekleri olması üzerine ben de eşimle birlikte hocanın nişantaşındaki muayenehanesine başvurduk. Önceki iki denemem başarısız sonuçlandığı için hocamız iki embriyo koymamızı önerdi. Ancak son defa daha tek denemek istedim. Bu durumda başarı şansının düşük olduğunu bildiğim halde tek embriyo koydurdum. Yumurta toplama, embriyo yerleştirme, ilaç tedavileri.. vs bu dönemlerle kafamı yormamayı ve sonucunu düşünmemeye çalıştım. Tutar mı tutmaz mı kaygısı yaşamadım. Cuma günü ilk bHCG kan kontrolü ile gebelik oluşup oluşmadığına bakılacaktı. Ben cumayı bekleyemeden çarşamba günü kendiliğimden hocaya söylemeden idrar testi yaptım, sonuç negatif tek çizgi çıkınca çok üzülüp yine hocaya haber vermeden kullanmakta olduğum ilaçları kestim. Aslında gebelik belirtileri halsizlik, mide bulantısı vardı ama ben ilaçlara bağlıyordum. Eşimin zoruyla ertesi gün iğnemi yaptırdım ama oral ilaçlarımı almadım. Kendim de doktor olduğum halde bunu yaptım:) cuma günü istemeye de olsa (sözde sonucunu bildiğim için) bHCG baktırdım. Sonucunu gördüğüm anı unutamıyorum. Vapurda eşimle karşıya geçiyordum, internetten baktı ve 2000 küsür pozitif gelmiş, inanamadım. Şaşkındım, mutluydum bi taraftan da ilaçları bıraktığım için eşim bana kızıyordu:)

Hamilelik döneminde bulantılarım halsizliğim çok oldu. Ciddi kanamam oldu ama hepsinin üstesinden geldim ve tatlı bir kızımız oldu.

Dışarıda yürüyen anne kızları görüp çok özenirdim acaba bana anne diye seslenecek bir evladım olacak mı diye düşünürdüm..

Şimdi ´emanet´ canıma baktıkça gözlerim doluyor. Tüm isteyen anne babaların evlat özlemine bir an önce kavuşmalarını diliyorum.

Instagram