Bizim Hikayemiz

Engin Bey ile tanışmamız, 08.11.2014 tarihinde, bir aşılama ve üç başarısız tüp bebek denemesinden sonra, hayal kırıklığına uğramış , son derece yorgun, mutsuz ve çaresiz bir halde iken bir yakınımın tavsiyesi ile oldu. O gün, Engin Hocanın yanına, sorularımı ve ajandamdaki bir sayfalık özet hikayemi yanıma alarak gitmiştim. Açıkçası hikayemi anlatmaktan bile yorulmuş bir haldeydim. Kendisine önce 2005 yılından beri var olan endometriosizimi yani çikolata kistimi, 2013 yılından itibaren bebek sahibi olma arzusunda olduğumuzu ve hüsranla sonuçlanan üç tüp bebek denememizi anlattım. Bizi sabır ve sükunetle dinledi sanki doktor gibi değil ailemizden biri gibi yakınım gibi .. Hikayem bittiğinde muayenemi yaptı ve sonrasında kurduğu ilk sihirli cümle şu oldu :

“Ben hep iyi şeyler söyleyen bir doktor değilimdir ama bak buna rağmen sana sen anne olacaksın diyorum, üzülme lütfen”

Allahım inanamıyordum , Engin Bey bana anne olacaksın diyordu. Ve ardından devam etti konuşmasına. Doktoruma göre iki yolumuz vardı biri derhal ameliyat olmak çikolata kistimden kurtulmak diğeri ise tekrar tüp bebek denemek. Ancak bu tüp bebek tedavisi önceki üç denemeden farklı olacaktı , bir önceki doktorumun izlediği yoldan çok farklı bir tedavi şekli önerdi bize. “Ultra long” bir tedavi denemeliyiz ve ilk denememizde olmaz ise o zaman cerrahi girişim(Laparoskopi) yaparız dedi. Tüm kalbimle ameliyat olmak istemiyordum yani ilk seçeneği elemek istiyordum, içimden keşke Engin Beyin kızı ya da yeğeni olsaydım acaba bu iki seçenekten hangisini seçerdi diye geçirirken birden bana yüksek sesle “Kızım olsaydın bir kere tüp bebek denemesi yapar öyle ameliyat yapardım” dedi. Allahım yine duyduklarıma inanamıyordum, sevgili doktorum içimden geçeni söylemişti. Gözlerim dolarak hemen “Engin Hocam evet biz tüp bebek denemek istiyoruz” dedim.

Görüşmede sevgili eşimde yanımdaydı ve o da her zamanki gibi sen nasıl istersen öyle yapalım canım dedi. Ve biz o gün Prof. Dr.Engin Oral ile yeni bir yolculuğa başladık. Engin Hoca çok temkinli, işini şansa bırakmayan , detaycı, titiz, kendine güvenen ve karşısındaki hastaya çok güven veren , sabırlı,bilgili, dürüst ve bir o kadarda mütevazi bir doktor. Ama en önemlisi bizi hayallerimize kavuşturan

en mutlu haberi almama , sevinçten havalara uçmama ve sonrasında İki küçük mucizenin annesi olmama sebep olan kişi sevgili doktorum. Hamilelik sürem boyunca ağzından çıkan her cümleyi harfiyen uygulamaya özen gösterdim , çalışan bir anne olduğum için söylediği tarihte doğum iznine ayrıldım ve ikizlerimi küveze girmeden 37.haftanın sonunda sağ salim kucağıma aldım.

Engin Hocam en en en çok sizi, sonra melek hemşirelerinizi , muayene odasındaki üzerinde pembe sticker ile GEBE yazılı dosyamı, Nişantaşına gelişimizi kısaca sizinle başlayan yolculuğu çok ama çok sevdim ben. Neredeyse yaptığım iğneleri bile sevdim diyeceğim.

Beni iki küçük mucize meleğin annesi yaptınız . Size teşekkürlerimi , şükranlarımı , dualarımı , duygularımı anlatmaya ne bir kağıt ne de bir defter yeter. İyi ki varsınız Engin Hocam, hep var olun inşallah. Sadece bize değil pek çok hastaya umut ışığı olun , anne , baba yapın onları da. Siz var oldukça çocuk isteyen her kadın bir yumurtası bile olsa bebek sahibi olur, ben buna yürekten inanıyorum. Sizi çok ama çok seviyorum. Aklıma her geldiğinde size dualar ediyorum. Tanrı size upuzun sağlıklı, mutlu, huzurlu bir ömür versin. Sonsuz şükran, sevgi ve saygılarımla….

İkiz annesi 🙂

Instagram