Bizim Hikayemiz

Bizim hikayemizde Engin hocam ile tanışmamız yaklaşık 2 yıl önce başladı.

Benim büyük denebilecek boyutlarda Endometriozis ( Çikolata Kisti ) ve  miyomum vardı.

Engin hoca ile tanışmadan önce İstanbul’un hem en iyi hastanelerine hem de en iyi denilen doktorların çoğu ile görüştüm. Görüştüğüm doktorların çoğunluğu benim önce ameliyat  olmam gerektiğini söyledi. Ameliyat olmadan tüp bebek yöntemi ile hamile kalmamın mümkün olmadığını söylediler ve neredeyse ameliyat olacaktım.

Bu süreçte çikolata kisti ile ilgili internette araştırma yaparken çok şanlıyım ki  Engin hocayı buldum, etrafımda daha önceden tüp bebek yöntemi ile hamile kalmış ve tavsiye alacağım kimse yoktu. 

Engin hoca ile tanıştığımda onun gerçekten çok titiz ve hastasını boş yere yormayacak biri olduğunu hemen hissettim. Hayatım boyunca hiçbir doktor bana bu şekilde güven vermemişti.

Diğer doktorların aksine kendisi ameliyat olmadan tüp bebek yöntemini denememiz gerektiğini böylesinin daha sağlıklı  olacağını iletti ve o şekilde ilerleye başladık. Uyguladığı tedavi sonucunda toplam 5 blastokist embriyo oluştu, bunlardan 2 tanesi transfer edildi.Embriyolardan sadece biri tutundu ve işte o da benim Uraz Can bebeğim oldu 🙂 

Oğlum da çok şanslı ki Engin hocamın ellerinde dünyaya geldi .Bizi kırmayıp bir pazar günü bebeğimizi sağlıkla bize kavuşturdu. 

Bize bunu kısmet eden önce allaha sonra da Engin hocama binlerce teşekkür. 

Keşke kendisi gibi sizi sizden daha çok düşünen, aşırı titiz, aradığınızda veya mesaj attığınızda size en kısa sürede cevap dönen  bir de çocuk doktoru bulabilsek 🙂

Özellikle şunu da belirtmeliyim ki Engin hocamın  ekibi de  bir harika, Nevin hemşire hem bir abla hem de çok iyi bir kadın doğum hemşiresidir.  

Ben Florya ekibini tanığım için orası için yorum yapıyorum. Hepsi benim ailem oldular, destekleri ve emekleri için hepsine çok çok teşekkür ederiz. Allah isteyen herkese nasip etsin.

E. MENALİ

Instagram