Benim Hikayem

Benim hikayem bundan 5 yıl önce başladı. Çocuk yapmaya karar verdiğimizde Ben 23 eşim 27 yaşındaydı. 1 yıl boyunca denedik ve hamile kalamadığım için doktora başvurduk. Benim kadınsal olarak herhangi bir problemim olmadığı söylendi.

Eşimin sperm vermesini istediler ve sonuç bizim hiç beklemediğimiz gibi kötü çıktı. Çok genç olduğumuz için neyle karşılaştığımızı tam kestirememiştik. O aralar gittiğimiz doktorumuz normal yollarla çocuk sahibi olmamız için uzun zaman gerektiğini ve bunun yerine tüp bebeği düşünmemizi istedi. Bizde o şok ve üzüntüyle hiç araştırmadan kabul ettik. İlk denememiz tüp bebekle uğraşan her kadının bildiği üzre büyük emek verdim ve bizimki ne yazık ki negatif çıktı. Kalan embriyolar yüklendi onlarda negatif çıktı. Daha sonra başka doktor önerildi.

Bir yakınımız tüp bebekle hamile kalmıştı koşa koşa orayada gittik. Herşeye sil baştan başladık. İğneler, ilaçlar, psikolojik çöküş, önceki denemenin negatifliliğin vermiş olduğu korkuyla transfer yapıldı 2 embriyo konuldu ve ben hamile kaldım. 8. Haftamda bebeğin kalp atışlarını dinlemeye gittiğimde duyduğum heyecanı anlatamam. Büyük emeğimin sesini duyacaktım. Ağzım kulaklarımda girdiğim kapıdan gözyaşları içinde çıktım. Bebeğimin canlı olmadığını öğrendik. Ben 17 yaşımda Annemi kaybetmiştim o an duydugum acı eşdeğer diyebilirim. Kürtaj yapıldı. Daha sonra Aynı doktora 6 ay sonra 2. Kez başlamaya karar verdik. Çünkü sonuç kötü bitsede hamileliğimi sağlamıştı. Bu sefer umutluydum. Yine canlı 4 embriyom vardı 2 sini transfer ettikten sonra sonuç yine negatifti. Kalan embriyolar yüklendi yine yine yine negatifti. Artık tüp bebek yapmayı aklımın ucundan bile geçirmeyeceğime nerdeyse yemin etmiştim taa ki çok yakın bir dostumun hayatımızı değiştirecek insanın adını verene kadar… Dr. Engin Oral. 2 yıl aradan sonra Engin hocaya gittik. Muayene için değil konuşmak için randevu aldık. İlk konuşmada hemen o gün karar verdik başlamaya. Aldığımız enerjiyle ilk kez eşimle bu sefer olacak galiba dedik. Önceki tüp bebek denememize göre bu yolculugumuz daha uzun ve farklıydı. Engin hoca ne dediyse yaptık.

Silbaştan başladık herşeye. Kürtaj sonrası rahim içinde hasar olabilir diye işini garantiye aldı Hocamız ve küçük bir işlem yapıldı. Rahmimin küçük oldugunu ve biraz büyüttüğünü söyledi. Daha sonra yumurta toplama, bekleme süreci derken 4 döllenmiş embriyolarımız oldu ve ilk kez embriyolarımız teste gönderildi. İyikide gönderilmiş 2 si sıkıntılı çıktı. Kaldı 2 embriyomuz. Açıkçası ilk duydugumda üzülmüştüm çünkü diğer denemelerde ilk trasnfer sonrası sonuç negatif çıkarsa 2. için embriyolarım vardı. Bu sefer tek şansım vardı. Transferimiz yapıldı. O geçmek bilmeyen 2 haftalık süreç başladı. Sonuç? POZİTİF. Çok heyecanlanmak istemedim çünkü Engin hoca daha erken kalp atışını bekleyeceğiz dedi. Bencede mantıklıydı çünkü hamilelik sonucun pozitif çıkması değildi. Engin hocayla ilk denememiz pozitifle başladı. 1 ay 2 ay 4 ay derken. 4. Ay Kontrolümüzde elime mavi çorap verdi kahramanımız. O bizim gerçek anlamdaki kahramanımız. Zaman geldi ve dünyalar yakışıklı oğlumuza sağlıklı sıhatli kavuştuk.

Bunu biz Engin hocamızla başardık. Şu an bunu yazarken oğlum yanımda uyuyor ve ağlamamak için kendimi zor tutuyorum. Çok şükür. Önce Allaha sonra Engin Orala şükürler olsun. Hayatımıza kattığı anlama, varlığına bin teşekkür. Yakında oğlumu abi yapmak için tekrar kapısındayız:) Ömrüm boyunca hayatımda iyiki diyebileceğim insanların başında Engin Oral var. Bu benim değil benle Engin hocamın başarı hikayesi. Biz’im… İsteyen herkese nasip olsun. Allah yardımcınız olsun.

Instagram