Benim Hikayem

Eşim ve ben , ikimiz de çocuk sahibi olmak isteyen kişilerdik bu yüzden de evliliğimizin ilk başlarından beri korunmamış ve çocuk sahibi olmayı akışına bırakmıştık , fakat aradan 3 sene geçmiş olmasına rağmen cocuğumuz olmuyordu . O noktada daha fazla beklemenin bir anlamı olmadığına karar verdik ve bir tanıdığımızın tavsiyesine uyarak Engin Hoca’mızın kapısını çaldık.

Kendisi , her ikimize de tüm yapılması gereken testleri yaptı , tüplerim kontrol edildi ve inanılmaz bir şekilde herşey eşimde de bende de gayet normal görünüyordu , hatta Engin Bey’e göre çocuğumuzun olmaması için hiçbir sebep yoktu ama bazı durumların tıpta açıklaması yokmuş ve maalesef doğal yollardan çocuğumuz olmuyordu. Bana göre en kötüsü neyiniz olduğunu bilmemek , çünkü bilinmeyen bir güce karşı savaşıyorsunuz , düşündüğünüz zaman neyiniz olduğunu bildiğinizde ona gore tedavi,ilaç kullanırsıniz ama bilmediğinizde ise her şey karanlik… Bu noktada , özellikle benim yaşım gözönünde bulundurulduğunda şansımızın daha yüksek olması için , daha fazla beklemeden , Hoca’mız kesin bir çözüm olması adına , Tüp Bebek Yöntemini önerdi , ben de kendisine kayıtsız şartsız güvendiğimden ‘Evet’ dedim çünkü biliyordum ki emin ellerdeydim.

Engin Bey’in , karşısındaki kişiye güleryüzlü, esprili yaklaşımı ve vaka karşısında kesin,net tavrı her zaman içinizi rahatlatır ama hiçbir zaman da olayları başka bir şekle büründürüp anlatmaz yani durum neyse en iyi şekilde , hastasının ruh haline göre ona OLDUĞU GİBİ anlatmaya çalışır asla pembe bir tablo çizmez ama sükûnetiyle size dinginlik verir.
Bu şekilde ilk tüp bebek denememizi yaptık . Çok zorlu bir süreçti… Bir suru ilaç , iğneler , yumurta toplama,transfer derken yolun sonuna gelmiştik , şimdi test sonucunu bekleyecektik . 12 gün sonra telefon çaldı ve Engin Bey çok üzgün bir ses tonuyla bana sonucun olumsuz olduğunu söyledi , o an eşim ve benim dünya başımıza yıkıldı ama yapacak birşey yoktu, Engin Bey üzülmememizi tekrar deneyebileceğimizi dünyanın sonu olmadığını söyledi . Hakikaten de geçmesi gereken zamanı bekledikten sonra , tekrar kendisine gittik ve yeniden denemeye karar verdik , Allah’tan daha evvel toplanan yumurtalarımızı , kendisinin önerisiyle , dondurmuştuk , onlardan çözdürülüp transfer edilecekti . Karşımızda gene orta seviyede bir tablo vardı ama doktorumuza sonuna kadar güveniyorduk . Kendisinin söylediği herşeye dikkat ettik ve sonucu beklemeye başladık . 12 gün sonra yine telefon çaldı ve bu sefer telefonun öbür ucunda daha olumlu bir ses vardı , Hoca’m ‘Gözünüz Aydın’ demişti , o an dünyalar benim olmuştu , kabıma sığamıyordum , herkese sarılmak istiyordum , işte Bilinmeyen o Karanlık Yolda beklediğimiz MUCİZE gerçekleşmişti. Tüm kontrollerimize aksatmadan , Engin Bey’in tüm söylemlerini sonuna kadar eksiksiz uygulayarak gittik. Kendisinin hiç unutmadığım bir sözü var ‘Unutma , sen doğal yollardan hamile kalmadın, yapay yollardan gebe kaldığın için, her gebelik her kadın için bir risk olsa da ,senin gebeliğin daha fazla bir risk , o yüzden de onu korumak için çok daha dikkatli olmalısın’.

Her kontrolden çıkışımda bu sözler tekrarlandı , biraz üzülsem de aslında ne kadar hâklı olduğunu biliyordum çünkü Hoca’m gereksiz rahatlatmalar yerine, temkinli yaklaşımı ile benim de son derece dikkatli olmamı ve tüm uğraşlarımızı sonuna kadar götürüp bebeğimizi kucağımıza almamızı sağlamak istemişti.Gebe kalabilmek ne kadar önemliyse , onu sonuca ulaştırabilmek de bir o kadar önemli , bu noktada da iyiki Engin Bey’in emin ellerindeydik . Nihayet 9 ay sonra , beklenmeyen bir günde ve saatte sabaha karşı mucize bebeğimizi Hoca’mizin sayesinde kucağımıza alabildik ,şu an 4,5 aylık dünyalar tatlısı bir oğlumuz var , tüm ailemizin neşe kaynağı…

Engin Bey’e bitmek bilmeyen sabri ,her aradığımda saat kaç olursa olsun açtığı telefonları , güleryüzü ,anlayışı ve sonsuz deneyimi için cok teşekkür ediyorum.

Instagram