Benim Hikayem

Ben her umutsuzluğa düştüğüm anlarda kendi hikayemin yaşanmışlıklarına bakıp olumlu sonuçları gördükçe heveslenirdim, bende bir gün buraya başarı hikayemi yazacağıma inanarak basladim. Normal yolla hamile kaldığım kızıma bir kardeş isteğiyle başladı hikaye. Bir gün şiddetli bir kasık ağrısı ile uyandım. Tetkikler, ultrason ,tomografi, emar derken Pelvik iltihabı hatta ilerlemiş boyutu olan abse teşhisi konuldu. Ve acilen hastaneye yatmam istendi. Cerrahpaşa da 1 hafta antibiyotik tedavisi ile abse kurutularak ameliyat olmadan sağlığıma kavuşmuştum. Fakat bu iltihap tüplerime hasar vermişti. Aradan 3 ay geçmişti ki rutin kontrolümde bu sefer çikolata kisti ile tanıştım.

Her iki yumurtamın yanında büyüklükleri 7-8 cm. Bir hafta içinde gittiğim üç doktorun teşhisi aynıydı. Bu sefer ameliyat olmak için tekrar hastaneye yattım. Kistim alindi fakat yumurtamın çoğu kistle beraber temizlendi. Bir süre akışına bırakıp iyileştikten sonra arkadaşımın tavsiyesi üzerine Engin hocaya gitmeye karar verdim. O kadar ilgili, güler yüzlü , işini severek yapan, olacak olumsuzlukları söylerken bile her zaman pozitif yaklaşan başka bir doktor daha görmemiştim. Engin hoca durumuma bakarak kistimin tekrarladığını ve tüp bebek için zaman kaybetmememi söyledi . Verdiği o pozitif enerji ile tüp bebek serüvenimize başladık. Durumumuz imkansıza yakındı. Yumurta sayım çok az tüplerim tıkalıydı ve tüpün içindeki sıvı embriyonun tutunmasını engelleyecekti. Yeni ameliyat geçirmemden ve yapışıklığımın fazla olmasından Engin hoca tüplerin alınmasına yanaşmıyordu.

Şansımızı bir sefer böyle denemeye kara verdik tüm olumsuzluklara rağmen. Yumurta kontrolü , toplama derken son nokta transfer günü. Az sayıda yumurta ve orta kalitede transferim gerçeklesti. Durum pek iç acıcı değildi. Dinlenerek geçirdiğim 12 günden sonra sıra büyük gün heyecan dorukta. Ve kan test sonucum pozitif. O kadar mutluydum ki ama Engin hoca benim hüsrana uğramamam için her zaman ve yine temkinliydi. Kalp atışlarını duyduk , ikili test, ayrıntılı ultrason ve artık gün beklemece. Hamileliğim de her şey yolunda gitti. Arkasından başarılı bir doğum ve Oğlum Ali kırk günlük oldu. Mucize bebeğim oldu.

Sevgili Engin hocama anlayışından, ilgi ve alakasından, aradığım her anda ulaşabildiğimden, hiç sıkılmadan sorunlarıma cevap verdiğinden dolayı kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Nişantaşı muayenedeki sevgili Hatice ve Gülay hanıma da ayrıca ilgilerinden ve güler yüzlülüğünden dolayı çok teşekkür ederim.

Instagram