Bende Anne Oldum

Dediler ki, Engin hocayla tanışana kadar ne kadar vakit kaybettiğimizin farkına varamadık. Ben de vakit kaybetmek istemiyordum. Zaman saatli bomba gibiydi. Engin Hocamla tanıştığımda bana pek iç açıcı konuşmalar yapmadı. Ben de vakit kaybetmek istemiyordum, kendisi beni bu konuda uyardı ve hemen tüp bebek tedavisine başladı. Daha önce başka bir tüp bebek deneyimim olmuştu, zamansız kayıpla sonuçlanan. Bunun tedirginliği fazlasıyla bende yüktü. Engin hocam her zaman adım adım ilerliyordu, bu da benim daha rahat olmamı sağlıyordu. Hiç bir zaman kesin konuşup beni hayal alemine sürüklemedi.Neyse ki kendisiyle ilk tüp bebek denemem olumlu sonuçlandı. Hamileydim! Bende anne olacaktım, ve bu sefer sorun olmayacaktı çünkü doktorum Engin Hocaydı. Daha keseyi görmeye gidemeden kanamam oldu. Dedim ki evet yine bir hüzün beni bekliyor…Kendisini aradığımda çok paniktim. O sakin bir şekilde yapmam gerekenleri söyledi…Ve kötü bir sonuç olursa daha çok erken olduğu için yapacak birşey olmadığını söyledi. Ama ben onu duymak istemiyordum, bana demeliydi ki herşey güzel olacak,herkesin başına gelebilir…Beni güzel sözlerle rahatlatmalıydı. Çok şükür kanamam kötü sonuçlanmadı. Bu sayede keseyi gününden önce gördüm. Daha sonra kanamalarım 3 kere daha tekrar etti fakat artık panik olmuyordum herşeyi oluruna bırakıyordum. Kanamaları daha sakin karşılıyordum. Engin hoca bana aslında öyle güzel mesaj vermiş ki sonradan farkettim…Kendisinin hiç birşeyi riske atmayacağını bildiğim için çok rahattım. Rahatlığım 34. haftada bitmek üzereymiş meğer. Bebeğim beslenmiyordu. Çok mutsuzdum ama hocama çok güveniyordum o benim bebeğimi kucağıma almam için elinden geleni yapacaktı.

36. hafta da bebeğimi erken kucağıma alacağımı öğrendim. Suyum azalmıştı. Doğum için günü verdi, halen rahattım. Ve beklenen son, sabah doğum için saat vermesine rağmen kızım bana kavuşmak için acele etti ve sabaha karşı suyum geldi! Yine! Hocayı aradık, anında cevapladı ve bizi hastaneye yönlendirdi. Hastaneye gittiğimizde hocanın orada olduğunu söylediler. Nasıl yani! Biz hocadan daha yakındık hastaneye. Hangi ara geldin de bebeğimi kucağıma vermek için hazırlandın?

O en çok beklediğim. istediğim an geldi.

Sağlıkla bebeğime kavuştum Engin hocam sayesinde. Çünkü o çok özverili, çünkü o çok doğrucu ve prensipli. Umarım her bebek sahibi olmak isteyenin yolu Engin hocayla kesişir.

İyi ki varsınız.

Teşekkür ederim ben de anne oldum!

Instagram