Bebeğimiz Oldu

Eşim ve ben evliliğimizin 3 yılında çocuğumuzun olmasına karar vermiştik. Beş altı ay arası hamile kalamayınca doktoruma giderek muayene olup gerekli testleri yapmıştık. Eşimin sperminde ileri doğru giden sperm sayısında düşüklük çıkmıştı. Bende ise halk arasında bilinen çikolata kisti tekrar ortaya çıkmıştı. (Oniki yıl önce çikolata kistinden ameliyat olmuştum) Doktorum en etkili yöntemin aşılama olduğunu belirmişti. Üç kez aşılama yapılmasına rağmen hamile kalamayınca en son düşünülen tüp bebek tedavisi için Profesör Doktor Engin Oral’ a bizi yönlendirdi.

O gün hiç vakit kaybetmeden eşim ile birlikte Engin Beyin muayenehanesine gitmiştik. Engin beyin çok sıkı muhayenesi ve teşhisleriyle bize bir yol haritası çizdi. Duyduklarımız bu yolun çok uzun yol olduğu, birkaçkez tekrarlanması gerektiği sonuçta çocuğumuzun olmaması ihtimalinin olması bize çok acı gelmişti. Fakat ne olursa olsun bunu yapmayı istediğimizi ve çocuğumun olacağına çok inanarak özellikle doktorum Engin beye çok güvenerek bu yola baş koyduk.

En başından detaylı tüm testlerim yapıldı (Hormon, kan, idrar, şeker, Memografi, Troid vs) herşeyin normal çıkması sonucunda iki ay özel ilaç kullanarak çikolata kistleri küçültüldü. (İki ay aşırı terleme ve sıkıntı yaşadım) Ardından yumurtalık sayısını artırmak için ilaçlar ve iğneler kullanıldı. Nihayet Memorial hastanesinde genel anestesi yoluyla yumurtalıklar toplandı. (On dört yumurta toplanmış) Sperm ile en iyi döllenen iki yumurta, on gün sonra tekrar hastenede rahime yerleştirildi. Bir ay sonra yapılan kan testleri sonucunda hamile kalmıştım. İlk denemede hamile kalmak gerçekten mücize gibi birşey..!

Bütün motivasyonumu ve inancımı bebeğe odaklamıştım. Her ay bütün kontrollerim Engin bey tarafından çok sıkı takip edildi. Bebek gayet güzel gelişiyordu. 32. Haftada ani sancılanmam sonucu bebeği erken dünyaya getirmek zorunda kaldım. Engin beyin hastahaneye yetişmesi ve diğer ameliyathanedeki tüm ekibin hızlı müdahelesi sonucu bebeği ve beni ölümden kurtardılar. Bebeğimiz bir ay hastahanede tedavi gördükten sonra eve getirdik. Üç ay biberonla beslemek zorunda kaldık (3-4 saatte bir göğsümü sağıyordum) erken doğan bebeklerin emmesi zor oluyor. Fakat ben bunuda aşacağımıza inanarak evde emmeyi öğrettim. On gün sonra bebeğim gayet güzel emmeye başladı. Ve biberonu bıraktık. Sadece anne sütüyle beslenen bebeğim aylık düzenli kontrolleri ve aşılarıyla gayet sağlıklı bebek oldu. (Uykusuz ve zor günlerdi.)

Bebeğim şuanda sekiz aylık, sekiz ay anne sütü aldıktan sonra ek gıdalara geçiş yaptık. Bütün yemekleri alıştırıyoruz. İnanın erken doğanlar daha hırslı oluyor.

OLMAZ DEMEYİN..!! GERÇEKTEN BEBEK İSTİYORSANIZ BUNA OLAN İNANCINIZI HİÇ KAYBETMEYİN !!
SADECE İNANIN VE MÜCADELE EDİN.

SÖYLEYECEĞİMİ EN SONA BIRAKTIM;

EN ÖNEMLİSİ DOKTORUNUZA GÜVENMENİZ GEREKİYOR. PROF.DR.ENGİN ORAL’ A SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM. BEBEĞİMİZLE BİRLİKTE GÜZEL BİR AİLEMİZ OLDU.

SEVGİLER

Instagram