Başarı Öyküsü

Bu yazıya nasıl başlayacağımı günlerce hatta haftalarca düşündüm. Bir insana, sana hayatının en güzel hediyesini veren insana, nasıl teşekkür edilir ki! Ömer’i doğumhanede koynuma koyduklarında hissettiklerim nasıl anlatılır ki! Hangi kelimeler ne düzende seçilir de bu duygular anlatılır! Bilmiyorum!

Ben size kısaca hocayla nasıl tanıştığımı ve geçen süreci anlatacağım. Dediğim gibi hissettiklerimi anlatmak için ben kelimeler bulamadım, cümleler kuramadım.

Hamile kalmaya karar verdiğimde bunun çok çabuk ve kolay olacağını sanmıştım. 37 yaşındaydım ve sağlıklıydım. Bir sürü kadın değil 37, 45 yaşında bile doğurabiliyordu. Üstelik ben hayatında bir sürü şeyi tamamlamış görüyordum kendimi. Çocukluğumu da, gençliğimi de son derece güzel bir şekilde geçirmiştim. Aklımda ne varsa yapmış, harika bir adamla evlenmiş ve şahane bir hayat sürmekteydim. Ama olmadı işte! Biz kadınlar hayatımızın bir döneminde hamile kalmamaya bir döneminde de hamile kalmaya uğraşıyormuşuz meğer! Doktorların fiziksel bir sıkıntı olmadığını söylemesine rağmen hamile kalamadım.

Kısa bir süre içinde özel bir hastanede çalışan, ünlü olduğu söylenen bir doktordan randevu aldım. Ancak ilk randevuda beklentimi karşılayamayacağımı, benimle benim istediğim kadar ilgilenemeyeceğini, beni “müşteri” olarak gördüğünü hissettim. Üstelik hastanenin, her ne kadar sevimlileştirilmeye çalışılmış olsa da, doğum kliniğinden nefret ettim. Doktorun samimiyetsizliği hastane duvarlarına vurmuştu sanki. Birkaç gün sonra kendisini aradığımda yaptığımız telefon görüşmesi sonrası da bu işin yürüyemeyeceğine inandım ve kendisiyle ilişkiyi kestim.

Engin Hoca´nın adını çok güvendiğim birinden tavsiye olarak aldım. Hemen internet sitesine girdim, her şeyi okudum. Google’da ismini arattım ve hocaya kısa bir mail attım durumu anlatan. 1-2 gün içinde döner derken yaklaşık 30 dakika sonra cep telefonum çaldı, arayan sekreter ya da hemşire değil Dr.Engin Oral’dı ve mailden 45 dakika kadar sonra benim bir randevu günüm ve saatim vardı. Muayenehaneye ilk girdiğimde yola hocayla devam etmem gerektiğini anladım. Pırıl pırıl bir yerdi. Çalışanlar son derece güleryüzlüydü ve ilerleyen günlerde daha da iyi anlayacağım gibi işlerini çok düzgün yapıyorlardı. Bu ülkede bu çok zor bulunur! Onlara kocaman bir teşekkür borçluyum. En çok da samimiyetleri, güleryüzleri ve sabırları için…

Hoca bana ilk randevuda süreci anlattı tüm detaylarıyla. Sözünü dinlememi ve söylediklerini harfiyen yapmamı istiyordu. Zor bir sürece girdiğimi ama dediklerini yaparsam başaracağımı söyledi. Ve öyle oldu. 1 ay içinde hamile kaldım. Bebeğim 3 hafta erken doğdu, demek ki ben kendisine 9-10 ay kadar gittim. Bu zaman içinde her randevuma keyifle gittim ve güvenle çıktım. O muayenehaneyi bir kez bile pis ya da dağınık görmedim. Hoca acil durumlar dışında hiçbir randevuya geç kalmadı ve hamileliğin sonlarına doğru ağrım olduğunda sabah 3’te telefonla ulaşabildim kendisine. Amerika’ya konferansa gittiğinde bile buldum onu ve o bana her seferinde tek tek ve sabırla cevaplar verdi, beni rahatlattı.

Hamileliğin bitimi yani doğum yapacağım gün son derece keyifli bir şekilde Amerikan Hastanesi’ne gittim. Beni aşağıya aldıklarında hocayı gördüm ve kendimi daha rahat ve huzurlu hissettim. Hiçbir sıkıntı olmayacağını, çok güvende olduğumu biliyordum. Kısa bir süre sonra bebeğimin sesini ilk kez duydum ve onu getirip üzerime koydular. Tarifsiz bir mutluluk, acayip bir huzur!

Engin Hoca’ya gideceklere verilecek tavsiyelere gelince;
Hoca’nın ciddi kilo takıntısı var. Ya zayıflayıp gidin ya da benim gibi 9 ay boyunca kilolu olduğunuzu duymaya hazır olun. Ayrıca hamileyken çok yerim zannediyorsanız fena halde yanılıyorsunuz. Olması gerekenden fazla kilo alırsanız vay halinize,Ciddi fırça atar! Bir diğer takıntısı da yaş! 9 ay boyunca bu size hatırlatılacak! Biz de biliyoruz ama okuldu, kariyerdi derken ancak oluyor işte! Hem sanki etraf evlenilecek adam doluydu da biz yapmadık 🙂
Şaka bir yana Hoca çok açık sözlü ve net. Onu çok iyi dinlemeniz ve dediklerini yapmanız gerekiyor. İşin kötü tarafı bu kadar iyi ve titiz bir doktorla tanıştıktan sonra her doktordan aynı şeyleri bekliyor olmak. Ve ne yazık ki onlardan pek yok! Şu anda bebek doktorlarıyla uğraşıyorum zira Engin Hoca’dan ne gördüysem onlar da aynısını arıyorum.

Engin Hoca’ya ve ekibine çok teşekkür ediyorum. İnanılmaz bir tecrübeydi. Bu yazıyı okuyanlara hem iyi şanslar diliyorum, hem de rahat olmalarını ve Hoca’ya güvenmelerini öneriyorum.

Instagram