Başarı Hikayesinin Kahramanlarına Sevgiler, Selamlar

Çocuk sahibi olmaya karar verdiğimizde ileride bir sorun ile karşılaşmayalım diye doktor kontrolünden geçmiştim, tetkiklerimde herhangi bir sorun ve gebe kalmama engel bir bulguya rastlanmamıştı. Birkaç ay sonrasında da hamile kaldığımı öğrendiğimde kendimi şanslı hissetmiş, sıkıntı çekmeden bebeğime hamile kaldığım için çok mutlu olmuştum fakat bu gebelik zor günlerin başlangıcı oldu. Kalp atışını duyamadık ve bebeğim oluşmadan beni bıraktı. Doğal yolla bir kere olduysa yine olur diyerek birkaç ay bekledik fakat olmadı. Çok ünlü bir hastanenin çok ünlü doktorunun kapısını çaldık. 2 başarısız tüp bebek süreci geçirdik fakat sorunumuzun ne olduğunu bile bilemiyorduk.

Tüp bebek süreci ciddi moral ve güç ister fakat her seferinde aynı gücü toplamak zor olduğundan ben yine ticarethaneye dönüşmüş hastanelerde tüp bebeğe girip hüsrana uğramaktansa anne olmama engel sebebi bulacak doktor arayışına girdim. Bu konu ile ilgili referans isteyeceğim tanıdığım yoktu ben de internet araştırmasına girdim. Engin Bey’i şu an yazdığım gibi annelerin yazdığı başarı hikayelerini okuyarak buldum ve tek kötü yorum bulmadığım için muayenehanesinin yolunu tuttum. Amacım sadece birinin bana anne olamamamın sebebini söylemesiydi. Engin Bey birkaç test isteyerek yumurtalık rezervimin azaldığı sonucuna ulaştı ve beni detaylı bilgilendirerek güven oluşturdu. Onunla yine bir tüp bebek sürecine girmeye hazırdım. Tüp bebek deneyimimizde gebelik oluştu fakat kalp atışı yine gerçekleşmedi. Engin Bey’e güvenim sonsuzdu ve ikinci tüp bebeği de yine birlikte denedik. Sorunlu yumurtalarım ile iki embriyo çıkartabilmiş ve transfer etmiştik. Gebelik yine oluştu fakat beta hcg ustası olmaya başlayan ben değerlerde bir yükseklik fazlaca artışlar görmeye başlayınca acaba ikiz mi diye kuşkulanmaya başlamıştım.

Kalp sesi duymaya gidişlerimiz hüsranla sonuçlanan biz iki tane pıtır pıtır atan kalpler duymuştuk, bıraksalar saatlerce dinleyebilirdim, artık hamileydim. Engin Bey ikiz gebeliğin riskleri konusunda bizi bilgilendirdi, uyardı ve herşeyi takip etti. Şeker, tiroid sorunlarımda konusunda uzman doktorlara yönlendirerek kontrol altına alınmasını sağladı. Sağlıklı bebekler, sağlıklı doğum olması için her ayrıntıyı takip etti ben de gözüm kapalı güvendim ve ne dediyse yaptım. Sayesinde ikiz gebeliğe rağmen sağlıklı ve rahat hamilelik geçirdim ve 36. haftanın sonlarına doğru hastaneden doğum için gün aldık fakat 34. haftanın sonunda gece 23.45 te plasentamın aşağıda olmasından kaynaklı kanamam oldu ve Engin Bey’i aradım. Hemen telefonunu açtı ve acilen hastaneye gitmemi söyledi. 15 dk sonra hastaneye vardığımızda 5 dk sonra o da yanıma gelmişti ve hemen doğuma alındım. Güvenimin ne kadar doğru olduğunu ve onun kapısını çalarak ne kadar doğru bir karar verdiğimi bir kere daha anlamıştım.

00.40’da İpek´im ve 00.41’de Işıl´ım doğmuştu. Evimde otururken 1 saat içinde kanamam olmuş, ben hastaneye varmış, doğum gerçekleşmiş ve ben minik kızlarımı koklamıştım. Allah bu mutluluğu her kadına nasip etsin inşallah. Meleklerini bir an önce kucağına almayı bekleyen anne adayları, emin olun bir gün hayaliniz gerçekleşecek, çektiğiniz sıkıntıların hepsine değecek ve bugünlerinizi tebessümle anacaksınız. Hayallerimize ulaşmada aracı olan Engin Bey gibi doğru insanlar ile karşılaşmanızı dilerim.

Instagram