Bal Böceğimin Hikayesi

Engin Bey ile tanışmamız 2013 yılının Nisan ayında oldu.Daha önce özel bir tüp bebek merkezinde 2 aşılama 2 tüpbebek deneyimimiz olumsuz sonuç vermişti.
Bir doktorumun tavsiyesi üzerine Engin bey ile tanışmıştık.2013 Ağustos ayında tüp bebek işlemlerine başladık yumurtalarım toplandı fakat rahim kalınlığım uygun olmadığı için bekledik.
Aralık ayında histeroskopi yapıldı ve beklediğimiz zaman gelmişti Ocak ayında embriyolar konuldu normalde 12 Şubatta yapmam gereken tahlili dayanamayıp bir yandan da yine olumsuz sonuç alırmıyız ümitsizliği ile 10 Şubat ta akşam 21.00 de yaptırdım.
İnternetten sonucu gördüğümüzde eşim ve ben gözyaşlarımızı tutamadık.Geç vakit olduğu için Engin Bey i arayıp rahatsız etmek istemediğimden whats up dan kendisine tahlil sonucu gönderdiğim an beni hemen aramıştı.
Daha önceki deneyimlerimde maalesef doktorlara ulaşmayı bırakın asistanlarına bile ulaşamazken Engin Bey in bu tavrı beni çok mutlu etmişti.
İlk 3 ay düşük tehlikesi ,yüksek tansiyon ve sonrasında şeker zorlu bir süreçti bizim için.
32.haftada Engin Bey çalışmama izin vermediği için izine ayrılmıştım.

35+3 günlük iken 13 Eylül günü kendimi halsiz ve kötü hissetmeye başlamıştım tansiyonum biraz yükseldiği için erken yattım gece yarısı uyandığımda titreme ile uyanmıştım.
Gece 03.00 olduğu için özel bir hastanenin aciline gittik nöbetçi olan kadın doğum doktoru üşütmüş olabileceğimi söyledi.
Belirtilerin preeklampsi olduğunu hemen anlamıştım eşim Engin Bey i aradı saat gece 04.00 hemen preeklampsi tahlillerimin yapılmasını istedi.
Kendisi ile telefonda görüştüğüm de beni sezeryana alacaklarını panik yapmamı söyledi.
Engin Bey İspanya da olduğu için hemen İlknur Hanım ı hastaneye yönlendirdi ve çok şükür kızımı sağlıkla dünyaya getirdim.
15 Eylül gece 01.00 de hastane odasının kapısı açıldı ve Engin Bey içeri girdi İspanya dan erken dönmüş ve uçaktan iner inmez beni ziyarete gelmişti.

Engin Bey e ne kadar teşekkür etsem az.
Öncellikle çocuk sahibi olmamız için ince eleyip sık dokuyup Allah ın izni ile bizi çocuk sahibi yaptığı için.
9 ay boyunca karnım ağrıdı, başım ağrıdı ,grip oldum, tansiyonum çıktı ,şekerim çıktı gibi binlerce sebep ile sürekli mesaj ve aramalarla rahatsız etmeme rağmen her seferinde cevap verdiği beni çektiği için J(bu süreçte kendisine o kadar alıştım ki şimdi başım ağrısa Engin Bey i aramak istiyorum 🙂 )
Gecenin 04.00 nde İspanya da iken telefonumu açıp kızımın ve benim hayatımı kurtardığı için ve bütün süreç boyunca doktor değil de bir baba gibi yaklaştığı için minnettarım.
Engin Bey bizim için bir doktor değil aileden biri gibi kızımın Engin dedesi ömrümüzün sonuna kadar başımızın tacı.

Instagram