Aşılama

Benim hihayemde biraz uzun.Normal yollardan çocuğumun olmayacağını öğrenmem nerdeyse bir tesadüf.Yoksa daha çok zaman sonra öğrenebilirdim. Aslında baya uzun bir süre çocuk düşünmüyordum. Nekadar geç olursa okadar iyi diyordum. Evlendikten sonra sürekli sistit şikayetlerim oluyordu. 1 sene kadar kadar sonra artık dayanılmaz olduğunda iyi bir üroloğa göründüm.Srsteskopi ile kanseroz hücreler tespit edildi ve temizlendi. 6 ay sonra tekrar hücre tesbit edildi ve temizlendi.Doktor eğer bi 3 sene sonra gelseydin kanser olarak karşımda olacaktın dedi.(Tedavi için rahim ve yumurtalıklarımdan olabilirdim.)

Doktorun bu lafı beni kendime getirmişti. Eşimde zaten hep istediği için artık karar vermiştik. Evlendiğimizden beri rutin gittiğimiz doktora sormuştum “bir sıkıntı varmı?”diye. hep hiçbir sıkıntı olmadığını söylüyordu. Sonra doktorumuz ayrılmış başka bir hastanede annemin erken menepoza girdiğini düşünerekten kendi kendime AMH ve FSH değerlerime baktırdım. Doktora göründüm oda hiçbir sıkıntı olmadığını söyledi taki sonçlarımı görünceye kadar. AMH değerim çok düşük 0,09 (azalmış over rezervi) FSH´ımda yükselmiş 9.90. Doktor sonuçları görüp üzülerek ” bir tüp bebek doktoru ile görüşmelisin ” dediğinde kafamdan aşağı kaynar sular dökülmüştü. Çok ağladım. Hemen internetten araştırmaya başladım.

Engin Bey´le ilgili çok güzel yorumlar okudum. Hemen randevu aldık. Bana çok fazla ümit vermedi. Samimi bir şekilde “başka bir doktorada görünün isterseniz” dedi. Bu şekilde insanların 7-8 kare tüp bebek deneyip olmadığını söyledi. Bu olmayacağı anlamınada gelmez dedİ. Eşiminde anlaması açısından Engin hocamın şirintabiriyle “normalde sepette ağzına kadar dolu yumurta var. Aa bizim sepetimizde birkaç tane yumurta kalmış.” İşte biz o birkaç taneyle idare edicez demişti. :)) Hemen tüp bebek tedavisine başlamıştık. İğneler, her hafta kontroller derken sadece 2 tane yumurta oluşmuştu. Bu sayı azdı fakat yapacak birşey yoktu. Yumurtaları toplamak için hastaneye gittiğimde Engin Bey yumurtaların çatlamış olduğunu söyledi. Ben şaşırmıştım ne yani yumurtalar toplanmicakmı? bu kadar emek gittimi diye düşünmüştüm. Beni odaya aldılar eşimle çok üzülmüştük. Engin Bey girdi odaya o bizden daha çok üzülmüş. Başımı okşandı ve dediki üzülme olacak inşallah.

Biz şimdi o çatlayan yumurtalar boşa gitmesin diye aşılama yapıcaz dedi. Çok şaşırdım üzülüyordum ama yinede umutlanıyordum. İşe gitmeden önce hastanede test yaptırmıştım. Sonucunu eşim olacaktı. Eşim sonucu Engin Bey´e attı. İş yerinde Engin Bey´i aradım hocam dedim eşim sonucu atmış bakarmısınız. Dur bakayım dedi hiç unutmam “a a hamilesin” dedi ben şok oldum. Allahım bukadar çabuk mu? dedim. Başarmıştık. Hocamın pozitif enerjisi, bana vermiş olduğu güven ve samimiyeti sayesinde başarmıştık. Bu arada hamilelikte hocamın çok moral desteği olmuştur. Psikoloğum gibiydi. Eşimle ufak tefek sıkıntılarımız olurdu muayanehaneye ağlayarak girer gülerek çıkardım. O kadar işinin arasında bizi dinler öğüt verirdi. Çok sağlıklı bir hamilelik geçirdim. Yavrumuzda sağlıklı doğdu. Hatta şimdi kocaman oldu. Bu yolda emeği geçen Dünya Tatlısı hocam ağabeyime , Nevin ablama ve Ayşe hemşireme eşim ve ben sonsuz teşekkür ederiz.

Allah evlat isteyen herkesi sizin gibi insanlarla karşılaştırsın.

Instagram