Aceleci Nil Bebek

Aceleci dediğimize bakmayın,annesi olarak ben de bir o kadar sabırsızdım.Ancak kızım ve Engin Hocam sabrı öğretmeyi başardı.

2 yıllık evlilikte çocuk sahibi olamadığımız için kendime dert edinmiş,çareler aramaya başlamıştım.Denemediğim alternatif yöntemler-bitki kürleri-doktorlar kalmamıştı.Ta ki engin Hocamla tanışana kadar.

Çok sevdiğimiz dostlarımız 5 sene sonra zorlu bir hamilelikle hocam sayesinde kızlarını kucaklarına almışlardı.Bize de bu anlamda vesile oldular. Yapılan testler sonrasında hemen sorunları saptamış,31 yaşında olmama rağmen yumurta rezervimin alığından dolayı tüp bebek tedavisine karar verip hemen süreci başlatmıştık.

Yılların tecrübesi ile hocam bir kez daha doğru karar verdiğimizi bize hissettirdi.Kullanılan ilaçlara rağmen sadece 10 yumurtam olmuştu ve bunlardan 8’i döllenerek 5 embriyo oluştu. Survivor Nil dışında yaşayan da olmamıştı.14 gün sonra önce Allah,sonra Engin Hocam sayesinde elimizdeki test hamile olduğumu söylüyordu.

Ancak daha ilk günlerden itibaren kanamalar,pro……. iğneler ile kör-topal 20.haftayı bulduk.Arada da hocamdan “pembe patiği” kaptık Kendisinin önerdiği detaylı ultrason doktoruna gittiğimizde dünyamız başımıza yıkıldı.Rahim 3cm açılmış doğum başlamıştı.Bebeğimiz 300 gr olduğu için maalesef yaşamaz denmişti.Kendisi Engin Hocamla görüştü (hocamı tanıyanlar bilir dost acı söyler misali olabilecek tüm olumsuzluklara karşı sizi hazırlar,toz pembe yalanlarla sizi kandırmaz) durumu değerlendirerek en doğrusunun acilen rahim ağzını olduğunu ve bunun akabinde yine de doğumun başlayabileceğini bize bildirdi.Herşeye rağmen zor bir işlem sonrası bebeğimizi kurtardı.

Serkülaj işlemi sonrasını tamı tamına 18 hafta sadece tuvalet için kalkarak,yatakta yatarak ve iğneler olarak geçirdim.Sadece hocama gitmek ve kızımın durumunu öğrenmek için evin diğer tarafına geçip gökyüzünü görebiliyordum.Ama çok şükür hocamın hakkını asla ödeyemeyiz.Para zerre kadar umrunda olmayan,sadece anne ve bebeğin sağlığını düşünen,elinden gelenin fazlasını yapan bir doktordur.

Kararlaştırdığımız sezeryan gününden 4 gün önce,yine bekleyemeyen kızım dünyaya gelmeye karar verdi.38.haftada 3,345 kg kızımı zor bir doğumla yine önce Allah sonra Prof.Dr.Engin Oral sayesinde kucağımıza alarak çekirdek ailemizi oluşturduk.

Hocam artık ailemizden biri,yeri asla doldurulamaz ve hakkı da ödenmez.Sizi çok seviyoruz hakkınızı helal edin hocam.

Instagram